Varrosen nënë e bijë në Gjakovë - 28.07.2021 - Klan Kosova

Pubblicato il 28 lug 2021
visualizzazioni 317 581
82

Onair Media - smarturl.it/Onair.Media

Follow Klan Kosova on...
• FB: smarturl.it/KlanKosovaFb
• IG: smarturl.it/KlanKosovaIG
• YT: smarturl.it/KlanKosovaSub
• WEB: klankosova.tv/

© & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

KlanKosova
Commenti  
 • Methie Xhemalie

  Methie Xhemalie

  19 giorni fa

  Ngushllime 😭😭😭😭😭💔💔💔💔🌹🇦🇱🇸🇪😭

 • Tuki Tuki

  Tuki Tuki

  21 giorno fa

  😥🙄

 • Lusha Dashi

  Lusha Dashi

  26 giorni fa

  Ngushllime familjes zoti ju dhasht forc

 • Istref Maleshaj

  Istref Maleshaj

  Mese fa

  Zoti Ju lasht shnosh dhe Ju letsoft dhimbjet zoti ka dasht qe edhe une te jam deshmitar i kesaj trgjetije te Madge nuk jam i sikurt por me duket se kam biseduar me ket vajzen ekam quatur mother dhe nuk kam lejue te afrohet se ka qen shum tmerr sido qoft zoti ju takoft ne parajs.

 • ida sagichnicht

  ida sagichnicht

  Mese fa

  Past shku shpirti ne xhehnet

 • Florie Kika

  Florie Kika

  Mese fa

 • Mara Gjergji

  Mara Gjergji

  Mese fa

  😭😭😭😭😭

 • Adelina B

  Adelina B

  Mese fa

  Zoti ne Xhehnet inshaAllah 💔🤲🏻

 • Aleksander Bregu

  Aleksander Bregu

  Mese fa

  Ngushellime familjes

 • Hamide Govori

  Hamide Govori

  Mese fa

  Ngushëllime familjes😢😢😢😢😢😢😢😢

 • dcoog anml

  dcoog anml

  Mese fa

  Allahu ju dhasht Saber.

 • Ermal Vejsiu

  Ermal Vejsiu

  Mese fa

  Më lejoni të prezantoj veten time: Unë jam shqiptare dhe disa ditë më parë verbalisht, unë u propozova nga një vajzë e mirë për ta ndihmuar atë të përhapte këtë mësim lutjeje. Padyshim që e provova së pari dhe pastaj, duke parë që funksionoi, provova dorën time për ta bërë atë. Unë nuk kuptoj asgjë për uebfaqen, por duke pasur parasysh moshën time bëj të paktën diçka të dobishme për ata që nuk e njohin dashurinë e Zotit! Të gjithë së bashku fëmijët e bashkuar, përfshirë këtu le të kthehemi te Ati i Përjetshëm !! Të dashur vëllezër, në vend që të mendoni kot, duke përfshirë projekte të tjera të pavlera, ne zgjedhim gjithçka dhe për këtë arsye unë përfitoj nga rasti t'ju ofroj një bashkëpunim të ndërsjellë dhe kolektiv të kryer përmes lutjes. Më lejoni të shpjegoj menjëherë: në Facebook së bashku me disa nga ju, ne kemi formuar një grup lutjesh që kemi pagëzuar "Trinity Network", i cili përbëhet nga një bashkim i vëllazërisë universale bazuar në dashurinë e Zotit At. Çdo mbrëmje pas darke ose në çdo rast, para se të shkojmë të flemë, secili prej nesh kryen lutjet nga shtëpia e vet së bashku me pjesëmarrësit e tjerë, të shpërndarë në vende të ndryshme nëpër botë.
  Lutja bëhet duke u gjunjëzuar dhe me duar të bashkuara, duke filluar me një zë të moderuar me Atin tonë; Ave Maria; Lavdi Atit; (E rëndësishme ... le të mos i ndajmë duart tona, pasi që i Përjetshmi komunikon me shpirtin dhe ne humbasim kontaktin). Ndërsa fillojmë të lutemi, mund të shqetësohemi nga forca të jashtme, të tilla si mendime, gjëra të padobishme, digresione dhe më shumë.
  Përmes disa përsëritjeve të lutjeve, e tërë largohet, pasi edhe nëse do të donim të mendonim diçka, do të jetë e pamundur ta bëjmë këtë.
  Pastaj do të fillojmë me një përshëndetje drejtuar Zotit dhe me shprehjen "Përshëndetje At i Përjetshëm"; më poshtë, ka një llogari të problemeve ose problemeve që na shqetësojnë, me një kërkesë për ndihmë nga i Përjetshmi.
  Grupi ynë i lutjeve tërheq nga kisha tre lutjet kryesore, Ati ynë; Ave Maria; Lavdi Atit; (më e lehta dhe më e njohur për njerëzit) dhe i rrit ato me një bisedë të njohur me Zotin, në të cilën mund të flasësh për gjithçka me të Plotfuqishmin, duke filluar nga parëndësitë e përditshme deri te problemet serioze, me një fjalë një dialog i vërtetë në 360 gradë.
  Midis një anekdote dhe një tjetre dhe në fund të bisedës, është e nevojshme të përsërisim Atin tonë një herë; Ave Maria; Lavdi Atit. Për këtë arsye, duke u lutur së bashku, prania e Zotit është e njëkohshme në të gjitha zemrat dhe kjo lehtëson ndërhyrjen e Tij.
  Duke ndjerë dobinë, u vendos që të përsëritej lutja në mëngjes dhe / ose pasdite.
  Padyshim, nëse angazhimet e jetës së përditshme nuk ju lejojnë të luteni në mëngjes ose pasdite, mos u shqetësoni: mund ta zhvendosni atë në një kohë tjetër të ditës, i Përjetshmi e kupton dhe e di pse e bëni.
  Sidoqoftë, është thelbësore që namazi i mbrëmjes të bëhet pa vonesë. Unë ju garantoj përfitimin absolut të mësimdhënies së përdorur deri më tani dhe ju siguroj që dialogu me Supremin e çliron shpirtin nga papastërtitë dhe sjell paqe dhe mirëqenie.
  Bashkangjit përshëndetjet e mia më të sinqerta, në emrin tim dhe në emrin e vëllezërve të tjerë të grupit të lutjes, duke shpresuar të jenë gjithnjë e më të shumtë. Një përqafim Ermal Vejsiu!
  Këtë mësim lutjeje e kam marrë në një rrjet social nga një vajzë, e cila më këshilloi ta lexoja me kujdes, të mos e fshija, t'ia ofroja familjes dhe t'ua jepja miqve, sepse do të vlerësohet më mirë se çdo ushqim i mirë, pasi që është e dobishme për të përmirësuar shpirtin! ai e dërgoi atë për ta bërë të njohur Zotin
  Ju bashkëngjis lutjet tuaja!
  Shenja e kryqit,
  në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë.
  Ati ynë që je në parajsë,
  shenjtëruar qoftë emri yt,
  Eja mbretëria jote,
  Vullneti yt u bë, ashtu si në qiell, në tokë.
  Na jep sot bukën tonë të përditshme,
  na i fal borxhet ashtu siç i falim edhe borxhlinjtë tanë.
  Na ndihmo të mos biem në tundim, por na çliro nga e keqja. Amen
  Përshëndetje Maria
  plot hir, Zoti është me ty.
  Ju jeni të bekuar midis grave dhe i bekuar është fryti i barkut tuaj Jezus.
  Maria e Shenjtë, Nëna e Jezusit, lutuni për ne mëkatarët,
  tani dhe në orën e vdekjes sonë.
  Amen wwwpadrecelestecom
  Lavdi Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë.
  Siç ishte në fillim, tani dhe përgjithmonë dhe përgjithmonë. Amen

 • Faton Mustafaj

  Faton Mustafaj

  Mese fa

  Ngushllime per gjith bashkatdhetaret Qe Humben jeten ne aksident tragjik zoti qof me ta😭😭😭

  • bocoy noiu

   bocoy noiu

   Mese fa

   Kuku ai shofer qka Bani bree😭😭😭😭😭

 • Zeynep Kerellaj

  Zeynep Kerellaj

  Mese fa

  Inshalla ne xhdnet jan banorst d xhenetit Amin🤲🙏😭😭😭😭

  • dcoog anml

   dcoog anml

   Mese fa

   Ngushllime familjes ALLAHU XHEHNET JU BASHKOFT

 • Irfan Osmani

  Irfan Osmani

  Mese fa

  Ngushllime zoti jau dhasht gajretin 🙏

 • Legacyof GjergjKastrioti

  Legacyof GjergjKastrioti

  Mese fa

  Të jetë i lehtë dheu që t'i mbulojë

 • Deltari Illyria 🇦🇱

  Deltari Illyria 🇦🇱

  Mese fa

  Ngushellime familjarvet 😭😭

 • Visit Albania

  Visit Albania

  Mese fa

  😥😥😥

 • Elvira Merra

  Elvira Merra

  Mese fa

  🥺🥺😭😥

 • Shqipe Gashi

  Shqipe Gashi

  Mese fa

  Ngushllime Allahu ne gjehnet

 • Bekim Aradini

  Bekim Aradini

  Mese fa

  Allahu ju dhasht Saber.

 • A

  A

  Mese fa

  E tmerrshme me eshte bere mishi kokerr o Zot na ruaj nga keto dhimbje te paberballushme o Zot tmerr Nane e bije cfare zotni burre dhe i shoqi me gjithe ate dhimbje ka folur si Zoteri i paste shkuar shpirti ne Xhenet vec o Zot keto dhimbje mbaje doren 🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • Hajrudini Ramsija

  Hajrudini Ramsija

  Mese fa

  Allah nek vi olaksa zalosno

 • daut beadini

  daut beadini

  Mese fa

  Ngushllime zoti me xhenet zoti sabrin familjes

 • Albana Kovaqi

  Albana Kovaqi

  Mese fa

  😭😭😭😢😢

 • Aa Aa

  Aa Aa

  Mese fa

  U nisen për n vendlinje dhe gjat rrugës ndërruan jetë. Sa e dhimbshëm. Allahu ju faltë dhe ju shperbleftë me xhenet. Familjarëve ju dashtë durim.

 • shehide Gashi

  shehide Gashi

  Mese fa

  Kuku ai shofer qka Bani bree😭😭😭😭😭

  • Pro Yt

   Pro Yt

   Mese fa

   Zonje ajo mundet mi ndodh gjithe kujt eshte e shkruar nga zoti se edhe vete jam ne gyrbet po zoti ishalla i ndihmon te gjithve kush eshte me timon ne dorr///

 • Sevdail Bajra

  Sevdail Bajra

  Mese fa

  Ngushllime familjes ALLAHU XHEHNET JU BASHKOFT

 • Fatime Xhelili

  Fatime Xhelili

  Mese fa

  Zoty sabrin familjes se boll vshtir dy kufoma prej ni familje zoti va letsoft dhimjen🤲🤲🤲

 • Vater Seferaj

  Vater Seferaj

  Mese fa

  Ngushellime familijes

 • Aslan Ziberi

  Aslan Ziberi

  Mese fa

  kshu e ka jeta secili shpirt do e perjetoj vdekjen

 • Silvana Muca

  Silvana Muca

  Mese fa

  🥵😭😭😭😭😭😭

 • Samy Dragon

  Samy Dragon

  Mese fa

  Poučavao u miru 🤲 iz 🇭🇷

 • Violeta Lami

  Violeta Lami

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Baby Baby

  Baby Baby

  Mese fa

  Ngushellime familjarve Zoti ju dhente durim e jet te gjate te tjerve mos perjetofshin ma kesi ditesh,inshAllah vetem tmira do ken mas ksaj tragjedie

 • Zylfi Shala

  Zylfi Shala

  Mese fa

  Mu em kujtohet para lufte varrimet nuk kishte femra tash rrafsh si shkijet jeni bo veq rakija edhe mish derri ju mungon qr o bobo

 • Kosova Ferizaj

  Kosova Ferizaj

  Mese fa

  Familjes Ngushllime

 • Kujtime Sula

  Kujtime Sula

  Mese fa

  Ngushllimie familjes o Zot jepu saber familjareve te vdekureve mishiroj me Xhenet🤲🤲😪😪😭😭😭😭

 • Tahir Hamza

  Tahir Hamza

  Mese fa

  Ngushtellime të perzemerta familjarëve qysh thoimë në rekë të keqe zoti u lashtë shëndosh

 • Albina

  Albina

  Mese fa

  😭💔

 • Krenare Tahiri

  Krenare Tahiri

  Mese fa

  Ngushllime allahu jav dhasht gajretin

 • elez elezi

  elez elezi

  Mese fa

  🙏🙏🇦🇱

 • I LL Y R I A N

  I LL Y R I A N

  Mese fa

  Zoti ju dasht Forc me perballu kete dhimbje 😓

 • Dardan Maqakj

  Dardan Maqakj

  Mese fa

  😱😨😰😥😓🤯

 • Dardan Maqakj

  Dardan Maqakj

  Mese fa

  🥺😭😢😭😢😭😢😱😨😰😥😓

 • Aljbert Markovic

  Aljbert Markovic

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Idi Meci

  Idi Meci

  Mese fa

  E dhimeshme sa me ska ju qofte dheu I lehte

 • Teuta Canolli

  Teuta Canolli

  Mese fa

  Ma kan kput shpirtin 😢😢😢

 • K.I. 007

  K.I. 007

  Mese fa

  1:51 me ta kput shpirtin 😭😭😭😭

 • ben ben

  ben ben

  Mese fa

  Ngushllime bonu te fort se tybe shtir

 • Lule Lule

  Lule Lule

  Mese fa

  😭😭

 • Driton Rrustemi

  Driton Rrustemi

  Mese fa

  O zot qfar dhimte shum gjyno qe nuk Jan kan as veren e kalume Tash menxi qe kan prit me ardh edhe qafr ju ndodhi shum dhimt e madhe per krejt kosoven

  • Xhevdet Veseli

   Xhevdet Veseli

   Mese fa

 • Yllka Malo

  Yllka Malo

  Mese fa

  Qofshin te xhenetit

 • Frau Prenaj

  Frau Prenaj

  Mese fa

  O zot ki meshir e ndimoju familjarve. 🙏🙏

 • leylaa Zimer

  leylaa Zimer

  Mese fa

  Allahu ne gjenet jarabi

 • Selmon Lulaj

  Selmon Lulaj

  Mese fa

  Ngushllime familjes Allahu në gjenet

 • esme a

  esme a

  Mese fa

  😥😥

 • Dardania 2000

  Dardania 2000

  Mese fa

  Zoti nXhennet

 • Muhamedali Gilani-Pogragja

  Muhamedali Gilani-Pogragja

  Mese fa

  Ngushllime familjes 🙏🙏🙏

 • Donika Berisha

  Donika Berisha

  Mese fa

  Ehh zot o zot qeshtu kur agjencionet e fluturimeve i shesin biletat ka 5-600 euro a mashum i detyrojn bashkatdhetart me udhtu me autobus en nifar lloj mnyre pjeserisht kan faj edhe ata. Zoti i shperbleft me Xhennet kta qe humben jeten nket aksident tmerri jau lehtsoft Zoti dhimbjen familjarve

  • Florim Sefedini

   Florim Sefedini

   Mese fa

   Hallall donika

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   Mese fa

   Valla bash me te drejt e ki e me vend, Agjensionet i hypun çmimet thu qe na sa fitoim ne gyrbet !!! e tmerrshme!!! Allahu i shperbleft me xhenet 🤲🤲🤲Dasht Zoti kurr mos te kemi me ksi lajme te tmerrshe se dhimbje e madhe per te gjith shqiptarin🤲🤲

 • Donjard Salihi

  Donjard Salihi

  Mese fa

  Ishalla zoti në xhehnet shum mka prek n zemer 💔❤️‍🩹❤️‍🩹

 • Blendiona Zejnullahu

  Blendiona Zejnullahu

  Mese fa

  🥺💔

 • Albert Hyseni

  Albert Hyseni

  Mese fa

  Ne xhenet ishalla.u prefshin ne paqe 😭😭😭😭😭🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Kosherjaa _

  Kosherjaa _

  Mese fa

  1:51 o Zottttt ma kpute shpirtin bre qik sa her po e shoh po kaj

  • Faton Mustafaj

   Faton Mustafaj

   Mese fa

   Shum e Rand

  • Shefqet Ebipi

   Shefqet Ebipi

   Mese fa

   L L

 • UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱

  UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱

  Mese fa

  Nuk varrosen me ata flamuj te kalter

  • Rainyyy 🇽🇰

   Rainyyy 🇽🇰

   Mese fa

   @GlanGGG 👏🏻👏🏻

  • GlanGGG

   GlanGGG

   Mese fa

   Jo aaa shum po dishe ti flamurin e shtetit ton me refuzu…

 • Gentjana Hoxha

  Gentjana Hoxha

  Mese fa

  Allahu inshAllah ju dhashtë durim dhe të ndjerat inshAllah I coftë në xhenet.

 • Feime Isufi

  Feime Isufi

  Mese fa

  U prefshin ne paqe🤲 Zoti ju dhashtë forc familjes ta kalojn ket dhimbje😢💔💔💔 dhe ne dot shkojm ni dit nga kjo bot… por si? Edin vetëm. Zoti👆

 • LIRIE ELEZI

  LIRIE ELEZI

  Mese fa

  😭😭😭😭😭

 • Fatima Ismaili

  Fatima Ismaili

  Mese fa

  Nan e bij Zot fali dhe bani banore te xhenetit Zot fali tegjith ata qe dhan jet dhe bani banor te xhenetit Familjarve jepju durim forcen dhe bashkoj ne xhenet

 • agron morina

  agron morina

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Lirim Limi

  Lirim Limi

  Mese fa

  Me flamur t bosnjes e kan pshtjell a

 • Abdullah Berisha

  Abdullah Berisha

  Mese fa

  Allahu me xhennet i shpërbleftë 🤲

 • Böse Boy

  Böse Boy

  Mese fa

  🤲😭😭😭

 • 2021🥰

  2021🥰

  Mese fa

  Ngushllime te sinqerta, Allahu ju ndihmoft me e perballu kete dhimbje, e te ndjerat inshallah ne lula te xhenetit i ka pranu Allahu se shum ndjeva dhimbje ashtu si ju se edhe un kam pas kesi rasti por njeriu êshtë më i fortë se guri, keto jan te shkruara naga Allahu ku kem me vdek dhe si prandaj duhet te jemi te fortë 😥😥😥😥

 • Nermin Murati

  Nermin Murati

  Mese fa

  Ngushellime.

 • A Erzen

  A Erzen

  Mese fa

  Ngushllime Familjes,E ti kryetar je bo Bajat .Idiot as per senet elemtare
  nuk kujdesesh per qytetaret

 • Fatima Lajic

  Fatima Lajic

  Mese fa

  Allah Rahmeteylesin da im Allah dz podari vjecni Dzenet ya rabbi 🤲🤲🤲🤲🤲🤲😥😥😥😥😥😥😥🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   Mese fa

   @fazli fisteki Mos ashtu kur nuk kupton te lutem!! E lut Allahun mi shperbly me xhenetin me te lart!!! Moter e jona asht muslimane , keni kujdes ne komente ju lutem, ne keto raste shum te dhimbshme!! Ju faleminderit

  • fazli fisteki

   fazli fisteki

   Mese fa

   fol shqip nuk mormi vesh gjuhen serbe mvjen keq klm

 • gjoniii gjoniii

  gjoniii gjoniii

  Mese fa

  Ngushllime per krejt familiart

 • Njomza A

  Njomza A

  Mese fa

  Ngushllime familjes 😢😢😢

 • Ismet Uka

  Ismet Uka

  Mese fa

  Ngushllime familjes e keto zoti i shprbleft me gjenet.

 • Fatima Ismaili

  Fatima Ismaili

  Mese fa

  O Zot meshiroj kto familje qe ju kan ndodh aksidente Jepju durimin dhe Shperblej me xhenet

 • Toni Cool

  Toni Cool

  Mese fa

  🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

 • UltrasAllWorld

  UltrasAllWorld

  Mese fa

  InshaAllah nxhenet , po qka osht ai flamur bre me 6 ylla

  • Ikballe Cakolli

   Ikballe Cakolli

   Mese fa

   @UltrasAllWorld Ky eshte i Shqiperis,,,tash jemi SHTET ne vete...edhe kete te Shqiperis nuk e anashkalojm por ky me 6 ylla eshte i Kosoves...vetem ta bej me dije te bana reply✋

  • UltrasAllWorld

   UltrasAllWorld

   Mese fa

   @Ikballe Cakolli ajo me ylla reprezanton magjup,shkije,rom,turqeli qa po pret prej saj

  • UltrasAllWorld

   UltrasAllWorld

   Mese fa

   @Ikballe Cakolli 🇦🇱 ky o flamuri i vertet

  • Ikballe Cakolli

   Ikballe Cakolli

   Mese fa

   Eshte Flamuri i Shtetit te KOSOVES...

 • Dimitris Stavre

  Dimitris Stavre

  Mese fa

  iP a.harruar.kujtimi.ityre.te.prehen.ne.paqe

 • Hamide Karaj

  Hamide Karaj

  Mese fa

  Ngushëllime familjes.Zoti i Gjthësisë i pranoftë banorë Xheneti dhe i dhëntë durim familjarëve. 🤲🏻🤲🏻

 • Sandžak

  Sandžak

  Mese fa

  😢😢😢😢😢😢😢😢😢❤️🇽🇰❤️Sandzak

 • Liza Mata

  Liza Mata

  Mese fa

  Ozot nuk durohet kjo dhimbje ka e malle ozot jepu shpres dhe jet ketyre familjarve mos ju ndotht kir as hasmit allahu qoft me ju

 • Shpresa Ibriqi

  Shpresa Ibriqi

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Besir Karemani

  Besir Karemani

  Mese fa

  Allahu Ne Xhehnet ishalla …

 • XX YY

  XX YY

  Mese fa

  Ngushllime

 • Festim Kertusha

  Festim Kertusha

  Mese fa

  Ka. Vetem. dhimje
  te. Vjen. Keq.

 • Mentor Nreca

  Mentor Nreca

  Mese fa

  Ngushellime familjeve, Zoti u dhashte force me e perballu kete dhimbje kaq te madhe!

 • Mentor Nreca

  Mentor Nreca

  Mese fa

  Ballaboq nuk kam degju najhere, Baballoq po!

 • Blu La

  Blu La

  Mese fa

  Ishalla per xhenet

 • Loni Selimaj

  Loni Selimaj

  Mese fa

  Ishalla per xhenet i shperlen i madhi Zot, familjarve jav qoft sabrin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 • Tori Gjoci

  Tori Gjoci

  Mese fa

  Zoti ju lasht shnosh ishalla i ju perpjek zoti ne gjehnet me ta behuni te fort keshtu e ka jeta zoti ju dhasht saber e gajret gjitha Familien qe Paten fatin e keq ne ket ndeshje ne Kroaci

 • Dafina Malaj

  Dafina Malaj

  Mese fa

  Ngushellime te perzemerta te pa harruar qofshin te gjithe viktimat e kesaj tragjedije 😭😭😭💔

 • Shqipe Cermjani

  Shqipe Cermjani

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Sh. Kelmendi

  Sh. Kelmendi

  Mese fa

  O zot I madh jaaa teper jom merzit

 • leon Maxhuni

  leon Maxhuni

  Mese fa

  Ngushllime families ishalla ne gjenet Amin jarabi