Shqipëria pret turistët e huaj: Jugu është një mrekulli, çmimet janë të mira - Vizion Plus

Pubblicato il 30 mag 2021
visualizzazioni 29 038
9

www.vizionplus.tv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Me hapjen e sezonit turistik, jo vetëm vendasit, por edhe të huajt e kanë zgjedhur bregdetin shqiptar për kalimin e pushimeve, veçanërisht Vlorën dhe Sarandën. Ky turist nga Zvicra, ka qëndruar prej 10 ditësh në Shqipëri dhe shprehet se do t’ua propozonte edhe të tjerëve ta vizitonin vendin tonë. “Jam me origjinë nga India, por jetoj në Zvicër, kështu që kam nënshtetësi edhe indiane dhe zviceriane. Këtu kam ardhur për pushime, jam turist dhe Shqipëria është vend shumë i mirë. Së pari Shqipëria është vendi i vetëm që i mirëpret turistët pa një test PCR, një gjë shumë e mirë të paktën nga ana e qeverisë që po lënë turistët të futen. Përpos kësaj, veriu ka male të mrekullueshëm, ndërsa jugu është fantastik për pushime në plazh. Shumë njerëz shkojnë në Greqi, por unë do ju propozoja të vijnë në Shqipëri, jugu është një mrekulli, dhe çmimet janë të mira. Nuk jam shumë i sigurt sa do qëndroj sepse çdo ditë bëj një plan të ri, ndoshta dhe një javë tjetër pasi jam këtu prej 10 ditësh.” Masat kufizuese dhe ora policore nuk e shqetësojnë turistin për të marrë më të mirën nga pushimet e tij në Shqipëri. “Nuk më ndikojnë fare si turist. Mesa di unë është një lockdown pas orës 22:00 , por unë s’kam patur asnjë problem, ndoshta pasi më zë gjumi nga ajo orë. Por gjithsesi kam parë shumë njerëz jashtë pas atij orari, kështu që nuk e di sesa strikt janë edhe autoritetet me zbatimin e kësaj mase, por levizjet vazhdojnë. nuk ka qenë problem për mua.” Ndërsa përgjatë bregut, gjen edhe të huaj të tjerë me histori interesante, të cilat i lidhin me Shqipërinë. “Jam nga Gjermania, kam ardhur për pushime, por gjithashtu për të vizituar të dashurin tim, i cili jeton këtu…Bregdeti është shumë i bukur.” Por, përpos bregdetit, një nga atraksionet kryesore të jugut për turistët është edhe monumenti natyror i Syrit të Kaltër. “Është mahnitëse, shumë shumë bukur, jemi shumë të impresionuar nga Shqipëria. Kemi vizituar disa vende, por ky këtu zë vendin e parë për mua, gjithashtu Lugina e Valbonës, dhe liqeni i Komanit, Durrësi po ashtu shumë vend interesant.” Ndërsa janë edhe vendasit që nuk e ndërrojnë jugun me asnjë vend tjetër prej vitesh, siç është edhe mjeku në pension Sokol Agolli. Ndërsa autoritetet shprehen pozitivë për një sezon të mbarë dhe të lehtësuar turistik këtë verë, që do të sjellë në vend shtetas nga shumë vende të botës. Masat kufizuese apo ora policore pritet të ndikojnë vetëm te bizneset, të cilët kanë detyrimin të mbyllen në orën 23:00 gjatë qershorit.

Vizion Plus TV
Commenti  
 • Albioni Bossi

  Albioni Bossi

  Mese fa

  Kta gjermonet vdesin per shqiptar ropt 😍

 • Denis Hoxha

  Denis Hoxha

  3 mesi fa

  Po' ca zvicerani ky esht indian

  • Albioni Bossi

   Albioni Bossi

   Mese fa

   😂😂😂 Si zezaket thon jemi francez

 • Albanians

  Albanians

  3 mesi fa

  Ku e gjetet aziatikun qe e moret ne interviste, per te punuar ka arrdhur sigurisht, çfare mal i zi dhe greqi na thua asnje nga ata nuk vijne ne shqiperi.

 • Rake R

  Rake R

  3 mesi fa

  Turist pakistanez qe jeton ne zvicer

 • Vaggio Cara Oldschool

  Vaggio Cara Oldschool

  3 mesi fa

  Cmimet jane per hajdutet se qytetaret me rroga normale.ska mundesi

 • No pain No glory

  No pain No glory

  3 mesi fa

  Si sme kap njëherë kamera mua qe shkoj turist çdo vit e lam lesht atje gjithmon ktyre te huajve u shkoni nga mbrapa me Kamera si ai Zvicerani Bangladeshit ju dhjefsha propagandën

 • TSIRHC SEVAS

  TSIRHC SEVAS

  3 mesi fa

  Cmimet jane si jane po edhe po u ankova nuk do ulen. Le te jemi njehere pozitive e te ndyshojme. Negativiteti nuk sjell asgje te mire. Te shikojme cfare mund te bejme ne per kombin jo kombi per ne. Le te shohim veten njehere te vetme me vend qe te ankohemi

 • AL

  AL

  3 mesi fa

  Beni Marketing boteror ne favor te Bregdetit Shqiptar o popull ky biznes Marketingu nu han buk te ju nuk shpenzoni per Marketing, prandaj shum turist boteror nuk din skan informacione Marketing agjecione se ku te drejtohen, normal ata shkojn ne destinacione ku kan lexuar e shikurar neper Reklame Marketingje boterorer dhe agjencione

 • berati ani

  berati ani

  3 mesi fa

  brravo per masat letsuse per turistet. me shum kemi vdek dhuke vra njeri tjetrrin dhe aksidende sa kemi vdek nga kovidi. shqiprija ka nevoj per turizem brravo

 • Tosh Toshi

  Tosh Toshi

  3 mesi fa

  Po ju shqiptare qe e shikoni kete interviste.

 • Lindi Hoxhaj

  Lindi Hoxhaj

  3 mesi fa

  Jugu mrekulli, por cmimet skandal....

 • Visit Albania

  Visit Albania

  3 mesi fa

  👍👍

 • Tata Tata

  Tata Tata

  3 mesi fa

  Ajo rruga ke syri kalter te thyhet makina me mes nga rruga keqe

 • Mercedes-Benz Mercedes-Benz

  Mercedes-Benz Mercedes-Benz

  3 mesi fa

  Po ik o indian gabel byth zi se na flliqe ujin 😀😀

 • micro bot

  micro bot

  3 mesi fa

  shteti duhet te vendose ligj qe askush mos ti hedh mbeturinat vend e pa vend
  dhe te uli cmimet ne bregdet sepse jemi vendas dhe sna dalin leket me ber pushime ne vendin tone
  230-250 euro rroge nuk na dalin vetem urban kafe dhe duhan
  duhet te ulen cmimet me pa tjeter
  qe edhe ai me 250 euro rroge ta kete mundesin me pushu ne vendin e tije
  eshte turp mos te kesh para as me ber pushime brenda per brenda shtetit tend

 • Fatos Mulla

  Fatos Mulla

  3 mesi fa

  Mjaft bete propagande cmimet jane si ne Venezia ky turisti i pare eshte indian barkthate late nam

 • DON BON

  DON BON

  3 mesi fa

  Mir ja bojn kosovaret qe marin speca domate e pasterma me vete

 • DON BON

  DON BON

  3 mesi fa

  Çmime te mira te thyjn ne mes kam paguar 350mij lek per 4persona ne vlor

  • Oljon Kapaji

   Oljon Kapaji

   3 mesi fa

   Per nje drek

 • Fghu Ttyy

  Fghu Ttyy

  3 mesi fa

  Ik mor bythqir mashkull

 • Saimir Kraja

  Saimir Kraja

  3 mesi fa

  Jugu Asht super jam dakord por qmimet shum te nalta dhe ushqim mbeturina dhe gushti Asht katastrof... pushimet me te mbrekullushme qe un kam ba ne jug jan nga viti 20012 djeri 2016 spettacol. hera funditit 2018 me e harru per tan jeten e nuk shkoj me un personalisht...

 • Europa BE

  Europa BE

  3 mesi fa

  😊

 • Nafis Karameta

  Nafis Karameta

  3 mesi fa

  I urojmë te gjitheve pushime te mbara .Ja kalofshin sa me mire .

 • Zozo

  Zozo

  3 mesi fa

  Cmimet jane te mira per nje turist , kane te drejte ! Ne Shqiperi mund te hash mire ne restorant me 10-15 euro per koke, por ke edhe byrek e sufllaqe me 1.50 euro po deshe !Po ashtu covid-19 eshte zhdukur pothuaj! E vetmja gje eshte kujdes nga aksidentet apo mos ju shtyp njeri, ecin si kafshe me makina ne kete vend , nuk respektohen as rregullat minimale !

  • Albioni Bossi

   Albioni Bossi

   Mese fa

   Nuk ka as kazane plerash ncncnc

  • AL

   AL

   3 mesi fa

   Bravo vozitja e tyre eshte vrasje per tertjeret dhe vetvrasje per veten e tyre

 • Enrik Rushan

  Enrik Rushan

  3 mesi fa

  Po normal qe te huajt do vine se me keto roga qe kane shqiptaret nuk vene dot gjer ne hale

 • Mitrovica Shqipria

  Mitrovica Shqipria

  3 mesi fa

  ❤️🇦🇱🇺🇸👍

 • Battles Games

  Battles Games

  3 mesi fa

  30 mi lek shezllonet

 • Battles Games

  Battles Games

  3 mesi fa

  Po çemimet si jan 15mi lek nj pjat makarana

 • Zana Mita

  Zana Mita

  3 mesi fa

  Po re ne shqiptaret po leme ca kemi dhe ca skemi per te udhetuar jashte kurse ju hyni si te doni po ky eshte shteti jone ju lumte

 • Fatmir Kolici

  Fatmir Kolici

  3 mesi fa

  Te mira jan cemimet, rri nja 10 dite te ikeni pa brek ne zvicer! Jan dopjon e italise cemimet..😅

 • Stelio Kuci

  Stelio Kuci

  3 mesi fa

  Pakistanez na zvicra ata vijn ne Shqiperi syri kalter mahnites por pastrojeni pak rregulloni rrugen se esht mosubet per te ardhur keq

 • Adi Veizaj

  Adi Veizaj

  3 mesi fa

  Vlora esht 1

 • Rozalita

  Rozalita

  3 mesi fa

  Sezon te Mbare 🙋‍♀️

 • Neki Toshksi

  Neki Toshksi

  3 mesi fa

  Tourist nga zvicra me theks Indian

  • A L

   A L

   3 mesi fa

   Nga keta qe punon me kompjutera ne zvicer do jete 😂😂

 • Astrit Zyberaj

  Astrit Zyberaj

  3 mesi fa

  Po ky turisti "bjond" duket qe eshte nga zvicra...ju paskan plasur syte me duhet...Indian puro...

 • Rex Satanas

  Rex Satanas

  3 mesi fa

  Filluan komentet e mizerableve te Bashes.Ore nuk fitoni me negativitet do vdisni te mjere pa lene asgje pas zgjohuni dhe shtrohuni ne pune.

 • titi ti

  titi ti

  3 mesi fa

  Kta I ka pagu Rama

  • Albioni Bossi

   Albioni Bossi

   Mese fa

   I njejti mendim I jep ka 50 euro ktyne indianve me fol mir

  • Visit Albania

   Visit Albania

   3 mesi fa

   🤣🤣

 • Beqir Fetishaj

  Beqir Fetishaj

  3 mesi fa

  Popo, i kokerr vez 8 mij lek,,,😅😅😅

  • Albioni Bossi

   Albioni Bossi

   Mese fa

   Ahahahha qr osht bo shqipria si me qene las vegas 😂😂

  • Arjon uk

   Arjon uk

   3 mesi fa

   E ke gabim Flasin me euro tani 8€

 • Arjon uk

  Arjon uk

  3 mesi fa

  Haha cmimet jan t mira???? Seriozisht??

  • Arjon uk

   Arjon uk

   3 mesi fa

   @Username edhe njeher pije ti o vlla se jan dike dhe emrin edhe t boft mir ec tani.

  • Arjon uk

   Arjon uk

   3 mesi fa

   @Username te beft mir uthulla vlla

  • Arjon uk

   Arjon uk

   3 mesi fa

   @Username oo bobe po flas n pergjithesi jetesa rroga cmimet nuk perputhen oo boobeeee ti bobeee

  • Alehandro Alickolli

   Alehandro Alickolli

   3 mesi fa

   Kemi nje ved te bukur do zoti te zhduket fare ky virus

  • Jurgen Mcini

   Jurgen Mcini

   3 mesi fa

   @Arjon uk 250 per ato qe punojn ne rrobaqepsi .po kamarjeret nga 100 milek ne vendet e vogla kam fjalen