I vdiqën gruaja dhe vajza në aksidentin në Kroaci, flet kryefamiljari

Pubblicato il 28 lug 2021
visualizzazioni 184 464
41

Website: www.televizioni7.com
Facebook: televizioni7
Instagram: televizioni7

T7
Commenti  
 • hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  Mese fa

  Djimbje e madhe per kete familje e tjerat Ngushllime te sinqerta e ndjejm kete dhimje bashk me juve. 🤲🤲🤲🥲🥲🥲🥲

 • Ermal Vejsiu

  Ermal Vejsiu

  Mese fa

  Më lejoni të prezantoj veten time: Unë jam shqiptare dhe disa ditë më parë verbalisht, unë u propozova nga një vajzë e mirë për ta ndihmuar atë të përhapte këtë mësim lutjeje. Padyshim që e provova së pari dhe pastaj, duke parë që funksionoi, provova dorën time për ta bërë atë. Unë nuk kuptoj asgjë për uebfaqen, por duke pasur parasysh moshën time bëj të paktën diçka të dobishme për ata që nuk e njohin dashurinë e Zotit! Të gjithë së bashku fëmijët e bashkuar, përfshirë këtu le të kthehemi te Ati i Përjetshëm !!! Të dashur vëllezër, në vend që të mendoni kot, duke përfshirë projekte të tjera të pavlera, ne zgjedhim gjithçka dhe për këtë arsye unë përfitoj nga rasti t'ju ofroj një bashkëpunim të ndërsjellë dhe kolektiv të kryer përmes lutjes. Më lejoni të shpjegoj menjëherë: në Facebook së bashku me disa nga ju, ne kemi formuar një grup lutjesh që kemi pagëzuar "Trinity Network", i cili përbëhet nga një bashkim i vëllazërisë universale bazuar në dashurinë e Zotit At. Çdo mbrëmje pas darke ose në çdo rast, para se të shkojmë të flemë, secili prej nesh kryen lutjet nga shtëpia e vet së bashku me pjesëmarrësit e tjerë, të shpërndarë në vende të ndryshme nëpër botë.
  Lutja bëhet duke u gjunjëzuar dhe me duar të bashkuara, duke filluar me një zë të moderuar me Atin tonë; Ave Maria; Lavdi Atit; (E rëndësishme ... le të mos i ndajmë duart tona, pasi që i Përjetshmi komunikon me shpirtin dhe ne humbasim kontaktin). Ndërsa fillojmë të lutemi, mund të shqetësohemi nga forca të jashtme, të tilla si mendime, gjëra të padobishme, digresione dhe më shumë.
  Përmes disa përsëritjeve të lutjeve, e tërë largohet, pasi edhe nëse do të donim të mendonim diçka, do të jetë e pamundur ta bëjmë këtë.
  Pastaj do të fillojmë me një përshëndetje drejtuar Zotit dhe me shprehjen "Përshëndetje At i Përjetshëm"; më poshtë, ka një llogari të problemeve ose problemeve që na shqetësojnë, me një kërkesë për ndihmë nga i Përjetshmi.
  Grupi ynë i lutjeve tërheq nga kisha tre lutjet kryesore, Ati ynë; Ave Maria; Lavdi Atit; (më e lehta dhe më e njohur për njerëzit) dhe i rrit ato me një bisedë të njohur me Zotin, në të cilën mund të flasësh për gjithçka me të Plotfuqishmin, duke filluar nga parëndësitë e përditshme deri te problemet serioze, me një fjalë një dialog i vërtetë në 360 gradë.
  Midis një anekdote dhe një tjetre dhe në fund të bisedës, është e nevojshme të përsërisim Atin tonë një herë; Ave Maria; Lavdi Atit. Për këtë arsye, duke u lutur së bashku, prania e Zotit është e njëkohshme në të gjitha zemrat dhe kjo lehtëson ndërhyrjen e Tij.
  Duke ndjerë dobinë, u vendos që të përsëritej lutja në mëngjes dhe / ose pasdite.
  Padyshim, nëse angazhimet e jetës së përditshme nuk ju lejojnë të luteni në mëngjes ose pasdite, mos u shqetësoni: mund ta zhvendosni atë në një kohë tjetër të ditës, i Përjetshmi e kupton dhe e di pse e bëni.
  Sidoqoftë, është thelbësore që namazi i mbrëmjes të bëhet pa vonesë. Unë ju garantoj përfitimin absolut të mësimdhënies së përdorur deri më tani dhe ju siguroj që dialogu me Supremin e çliron shpirtin nga papastërtitë dhe sjell paqe dhe mirëqenie.
  Bashkangjit përshëndetjet e mia më të sinqerta, në emrin tim dhe në emrin e vëllezërve të tjerë të grupit të lutjes, duke shpresuar të jenë gjithnjë e më të shumtë. Një përqafim Ermal Vejsiu!
  Këtë mësim lutjeje e kam marrë në një rrjet social nga një vajzë, e cila më këshilloi ta lexoja me kujdes, të mos e fshija, t'ia ofroja familjes dhe t'ua jepja miqve, sepse do të vlerësohet më mirë se çdo ushqim i mirë, pasi që është e dobishme për të përmirësuar shpirtin! ai e dërgoi atë për ta bërë të njohur Zotin
  Ju bashkëngjis lutjet tuaja!
  Shenja e kryqit,
  në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë.
  Ati ynë që je në parajsë,
  shenjtëruar qoftë emri yt,
  Eja mbretëria jote,
  Vullneti yt u bë, ashtu si në qiell, në tokë.
  Na jep sot bukën tonë të përditshme,
  na i fal borxhet ashtu siç i falim edhe borxhlinjtë tanë.
  Na ndihmo të mos biem në tundim, por na çliro nga e keqja. Amen
  Përshëndetje Maria
  plot hir, Zoti është me ty.
  Ju jeni të bekuar midis grave dhe i bekuar është fryti i barkut tuaj Jezus.
  Maria e Shenjtë, Nëna e Jezusit, lutuni për ne mëkatarët,
  tani dhe në orën e vdekjes sonë.
  Amen wwwpadrecelestecom
  Lavdi Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë.
  Siç ishte në fillim, tani dhe përgjithmonë dhe përgjithmonë. Amen

 • UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱

  UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱

  Mese fa

  Sa shqiptari tu shit moral ne komente per like .gazetaria qeto e ka

 • Nora L

  Nora L

  Mese fa

  Ngushullime familjes zoti tu jap force dhe gariet per kete dhimbje kaq te madhe pacin dheun e leht 🙏

  • niddg viiut

   niddg viiut

   Mese fa

   per disa lek nuk behen kto pytje unë ju kisha qu ne dreq tmallkum idiota pa ndjenja .

 • Kacurri Linza

  Kacurri Linza

  Mese fa

  Ngushullime

  • hoiy vinosa

   hoiy vinosa

   Mese fa

   per disa lek nuk behen kto pytje unë ju kisha qu ne dreq tmallkum idiota pa ndjenja .

 • Susanna Lushaj

  Susanna Lushaj

  Mese fa

  Ngushllime

 • darsmat e fshatit Sallarev

  darsmat e fshatit Sallarev

  Mese fa

  Ne qon un aty ne vend te kti ate gazetaren e qoj ne rrts

 • darsmat e fshatit Sallarev

  darsmat e fshatit Sallarev

  Mese fa

  Ngushllime

 • Kune Mustafaj

  Kune Mustafaj

  Mese fa

  Zoti ne gjenet allau nihmen gajretin jau qoft

 • Dardania 2000

  Dardania 2000

  Mese fa

  Zoti te ndihmoft e kon mos e sprovoft

  • D. S.

   D. S.

   Mese fa

   Amin Amin Amin 🤲

 • Shqipe Gashi

  Shqipe Gashi

  Mese fa

  Ngushllime familjarve qe e kan humb jeten ne aksidentin e Kroacis

 • Lindita Zhitija

  Lindita Zhitija

  Mese fa

  Ngushllime zoti ju dhasht gajretin

 • Xhevdet Gashi

  Xhevdet Gashi

  Mese fa

  Ngushllime e brovo per sabrin hala tkof vla nje besimtar i vertet

 • Kadri Vrapçani

  Kadri Vrapçani

  Mese fa

  Ngushëllime

 • My Videos

  My Videos

  Mese fa

  Oj lopo nuk bohet intervist ne ksej rast me ksej bluze

 • il do

  il do

  Mese fa

  Ngushellime per te gjithe familjet qe humben te dashurit e tyre.

 • PLISI IBardhi

  PLISI IBardhi

  Mese fa

  More gazetar po si spoju vjen turp e veshtir te beni pytje makabra njerzt ende si kan varros te afermit e tyre e ju i rrasni hunt si leni njerzt me merzin e tyre turp te keni se vetem per disa lek nuk behen kto pytje unë ju kisha qu ne dreq tmallkum idiota pa ndjenja .

 • PLISI IBardhi

  PLISI IBardhi

  Mese fa

  Ngushlimet e perzemerta per gjtith familjaret qe humben te dashurit e tyre dhe qofshin te gjenetit juve jau dhasht Zoti gajretin e forcen ti perballoni kto dhibje Zoti ju lasht shendosh te gjithve .

 • herla

  herla

  Mese fa

  Ngushllime zotri ishalla ne xhenet

 • ValoN

  ValoN

  Mese fa

  Ngushllime. Zoti u a shtoft Gajretin.

 • Fadil Aga

  Fadil Aga

  Mese fa

  ZOTI JU JASHT SHNOSH E GAJRET O BURR 🇦🇱🇺🇸🇦🇱

 • Adel Shahaj

  Adel Shahaj

  Mese fa

  Pse falenderon qeveria ka detyrim tju gjindet ne kte fatkeqsi.Zoti te dhent durim

 • Fatime Xhelili

  Fatime Xhelili

  Mese fa

  Jo te nana jot de vin kufamat oij pshursh abaen ato pytje Zotria dhimje madhe ka

 • Lirijes Kueche

  Lirijes Kueche

  Mese fa

  Families Sabrin

 • Lirijes Kueche

  Lirijes Kueche

  Mese fa

  Ngushllime

 • Vjollca Kulli

  Vjollca Kulli

  Mese fa

  Zoti ju dhashte forc dhe kuraj Familjes Banor Xhenetit

 • Idriz Shala

  Idriz Shala

  Mese fa

  Ngushllime

 • Gjino tv Gjino

  Gjino tv Gjino

  Mese fa

  Gazetare pa pike Respekti pa pik shpirti,po si thoni kufomat a nuk mundeni me fol pak ma leht a?te pakten thuaj kur kthehen te ndjeret por thoni kufomat,kufome eshte nje njeri qe esht I varrosur dhe ka mbi 1 vit aty n’dhe

 • ben ben

  ben ben

  Mese fa

  Bravo vlla allahu te nimoft ngushllime zoti te rujt eh te nimoft

 • azemin olsson

  azemin olsson

  Mese fa

  Ishalla i madhi zot ju qon forcen dhe te ndjerat ne gjenet 😢🤲🙏

 • Florent Berisha

  Florent Berisha

  Mese fa

  😭😭😭💔💔💔

 • Singel Pringel

  Singel Pringel

  Mese fa

  Kta jan te divorcune viktima ka jetu me 3 Vajzat kurse ky ka jetu me djal,sdi qa lyp ky ktu

 • Ekrem Sakiri

  Ekrem Sakiri

  Mese fa

  Zoti i shperbleftë me xhehnet ,ndësa familjave Zoti ua shtoftë durimin .

 • Myradije Malsori

  Myradije Malsori

  Mese fa

  Shum turp per gazetart si i marin ne pytje familjart boll si jan me merzin e vet

 • black eagle

  black eagle

  Mese fa

  Jo jo keta gazetare zagare vetem e vetem e kan me rrit shikushemerine e tyre...Nuk kan ndjenja mo. Zoti i vrafte. Se vetem per veti jan tu mendu...

 • Az Kras

  Az Kras

  Mese fa

  Ishalla jeni shendosh e mir ju tjert, zoti i mshiroft e ishalla ne xhehnet. E sa per shofera nuk po du me nxite konflikte po toka i lshoft kta tposhter, mbesa jem ka ardh me autobus pak para se me ndodh me kta familjar kjo tragjedi, po shum jan tposhter shoferat organizatoret merre me mend kan nevoj per wc nuk ju kan ndale por jan shar edhe kan than kur dojm ne edhe ku jan pikat! Po cfar pikash kur kan udhetaret nevoj urgjente me hy ne wc ndytesira tradhtar e maskarenj.

 • Fatima Ismaili

  Fatima Ismaili

  Mese fa

  Zoti ju dhasht durimin ju bashkoft ne xhenet me te dashurit qe u ndan nga kjo jet e shkurt qe jetojm

 • O. Bani

  O. Bani

  Mese fa

  Cfare pyetjesh idiote … gjynah qe je gazetare ! Ngushellime mor mik zoti te dhente force se shume e rrende eshte !

 • nicola nik

  nicola nik

  Mese fa

  Zoti ju dhasht forcen me perballua kyt dhimje kaq te madhe o zot nimoju ketyre familarve qe humben mate dashurit e familjes ju shprehi ngushllimet mate singjerta pushoshin ne paqe 🙏💔😭😭😭

 • Bisha Kuksit

  Bisha Kuksit

  Mese fa

  Inshallah allahu i shperblen me xhehnet🙏🙏

 • Bajselmani V

  Bajselmani V

  Mese fa

  Kta gazetar kto televizine pasha allahin veq me pas pun kta t repin t masakrojn veq me pas shikime perfitime ktyne nuk ja nin pse ta kall zemren zoti mos na provoft kerkan me ksi raste veq ropt jav kisha q... kallash n tru me gazetar me qka ka n kto dit t zeza shkoni bani pytje phuuuuu zoti ju vraft qysh ju ka vra kuqka

 • abby hook

  abby hook

  Mese fa

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Lina Hogja

  Lina Hogja

  Mese fa

  Allahu ta qoft sabrin e ta letsoft tan jem me ket dhimbje rrespekt ni prid i merkullushm brravo te qoft me tan at merzi me dinjitet te plot falemindern shembull per te mir !Allahi i shperbleft me xhenet ju qoft i let dheu i kosovs🤲🤲

 • Llajna Llajna

  Llajna Llajna

  Mese fa

  Leni bre njerzit rahat se mbarre vallahin qysh po keni ftyre per do klikime 😔

 • Meto Dita

  Meto Dita

  Mese fa

  Ahh moj gazetare e flliqt po te ndodhte ty se di à kishe mujt me fol, po lereni njerezit rehat se e kan zemren cop.

 • Leandra Lala

  Leandra Lala

  Mese fa

  Bravo sa durim ke ti sqarosh vlla ngushllime😭😭😭😭😭

 • Denis Asllani

  Denis Asllani

  Mese fa

  Ngushllime familjes 😭😭

 • halit Peci

  halit Peci

  Mese fa

  Ngushllime familjes

 • Dona Vokri

  Dona Vokri

  Mese fa

  Ngushllime

 • Xhiljola Shala

  Xhiljola Shala

  Mese fa

  😓😓😓 ZOTI ju dhadhtè forcè !!!

 • Afsch Ckyfvy

  Afsch Ckyfvy

  Mese fa

  Deva. Reklamen. Ne. Shator. Vallla. Shtine ne both at Reklam. Se skemi. Shtet se. Juve. Sju. Kisha lan me. Vazhdu punen kurr.

 • Mirjana Gjergji

  Mirjana Gjergji

  Mese fa

  O zot nuk e kuptoj moj idiote gazetare se qju hyjne ne pun gjith kto pyetje qe ja beni apo qe ti shtoni dhimbjen e ne saj te dhimbjes tyre ju te merrni ca klikime

 • Rizzi Kodra

  Rizzi Kodra

  Mese fa

  Zoti I shperbleft ne xhenet dhe ty SI prind ta lehtesoft dhimbjen allahu

 • Silvana Muca

  Silvana Muca

  Mese fa

  😭😭😭😭

 • puriziosa malkonso

  puriziosa malkonso

  Mese fa

  🙏🙏

 • Violeta Lami

  Violeta Lami

  Mese fa

  Ngushllime

 • Albana Rrustaj

  Albana Rrustaj

  Mese fa

  Zoti ju dhasht force

 • Sonila

  Sonila

  Mese fa

  Oh sa gjynah 🥺🥺😭

 • Altin Kumaraku

  Altin Kumaraku

  Mese fa

  ngushellime nga zemra behu i fort

 • ZIA KING

  ZIA KING

  Mese fa

  Ngushllime ,zoti jao dhaft forcen.

 • Skurta Podujeva

  Skurta Podujeva

  Mese fa

  Ngushllime

 • s

  s

  Mese fa

  Gazetar ma te pa shpirte nuk bon nena me,qe 4 dite pyetjet e njejta.
  Familjaret duhet me ju ndjek me nje dru te madhe e me ju then lena rehat me merzin tone e ikni se po ju bejm llam,po ju shume te pa njerz ishit bre.

 • Hajriz Morina

  Hajriz Morina

  Mese fa

  bravooo ky a burrrr duhet mebo gajret i fort qenka trim ky burr sjuka tut serrbis e bravo qepo bon gajret ika hum familjart nuk jon mo mes nesh allahu per gjemet e familjes allahu i jep gajret dhimba eshte e gjith kosoves ngushllime

 • Afrim

  Afrim

  Mese fa

  Ngushllime familjeve 😢😢

 • Violeta Nazifi

  Violeta Nazifi

  Mese fa

  Ngushllime e zoti i shperbleft me gjenet e juve zoti ju dhasht gajret

 • Muharrem Hyseni

  Muharrem Hyseni

  Mese fa

  Allahu ju qoft forc i nderuem

 • Familien Vlog

  Familien Vlog

  Mese fa

  Zoti te dhasht forc e ngushllime ma te per zemerta

 • Dallandyshe Seitaj

  Dallandyshe Seitaj

  Mese fa

  O sa gjyna o zot 😭😭

 • Merjem Asije

  Merjem Asije

  Mese fa

  Moj gazetare ! Eshte ky person shume i edukuar,qe po permban hidherimin .Nje i lenduar kaq shume nga tragjedia, ta thyen mikrofonin ne koke .

 • Rama Hyseni

  Rama Hyseni

  Mese fa

  Ju gazetaret sa shkoni dere me dere
  Ma mire kish qen me shku para palameti e me kerku llogari pse cmimet e biletave e mergimitare jan kan nalta

 • Killercobraa

  Killercobraa

  Mese fa

  Ngushllime

 • Ilir Deda

  Ilir Deda

  Mese fa

  Ngushellime familiareve .

 • D. S.

  D. S.

  Mese fa

  Oh Vllazer SHqiptar Nguushllime e ZOTI ju ndihmoft

 • Nina Shabani

  Nina Shabani

  Mese fa

  Me mujt e me dit kush u kon ai budall qe i ka bo like me gisht posht

 • Gazmir Dragoti

  Gazmir Dragoti

  Mese fa

  Ngushëllime familjes zoti u dhëntë forcën kurajo

 • Albi & Gita

  Albi & Gita

  Mese fa

  Ngushllime famljes InshALLAH ZOTI XHENET

 • Agim Ramadani

  Agim Ramadani

  Mese fa

  Shume e veshtir ky raste , o Zot ndihmoju

 • Agim Ramadani

  Agim Ramadani

  Mese fa

  E keni tepru ju gazetart , tu jau shtu dhimten

 • Pirra Etleva

  Pirra Etleva

  Mese fa

  O min mos e provoft njeri cfar dhimje e madhe

 • Igbale Krasniqi

  Igbale Krasniqi

  Mese fa

  Zoti ne xhennet viktimat 😭😭e familjes ngushllime

 • Tirona

  Tirona

  Mese fa

  Sidoqoftē...shofera tē pa pērgjegjshēm dhe me rrogē tē mirē.

 • Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi

  Mese fa

  Ngushllime! Tan jemi me ju! Ishalla shpirtat ne xhenet ju pushojn.

 • Marie el

  Marie el

  Mese fa

  Allahu ftyren jau marroft T7. Leni more njerzit rahat me dhimten e merzit e veta. Ju a nuk po i shini qe ton jan traumatizum e nuk jon ne gjendje as me fol, e ju shkoni aty bahni therr me kto pytje palidhje qe nuk nzajn ven bash hiq kerkun. Une nuk jam tu mujt me ju kuptu bash hiq. Veq shqiptari i ben kto sene tmrapshta. Marre duhet me ju ardh. Po ju si gazetare a edini qka don me than me hup ni njeri nksi menyr?? Zoti ju vraft. Qfar interesi asht ky kshtu me shku te njeri e mi ba ksi pytje...ncncnc katastrof more!!! I lumi Allah mos e provoft as armikun e lej ma popullin ton.
  Sod shkoni boni pytje nrast vdekjes e neser shkoni boni intervista neper darsma. Mare duhet me ju ardh. Aty vyn dikush me nejt te dera edhe mi kthy tan qe vin me Kamera. Qka osht kjo pune e juvja kshtu me shku mi pengu njerzit nkohen mat fshtir qe jon. Ju ndaqit me shku per kry shnosh, shkoni qysh eka lan zoti.

 • Flore Berisha

  Flore Berisha

  Mese fa

  💔💔😔😔

 • Kujtime Sula

  Kujtime Sula

  Mese fa

  Ngushllime familjes Zoti sabrin🙏🙏

 • Behare Laçi

  Behare Laçi

  Mese fa

  ngushellime me te sinqerta zoti i past cu ne xhenet

 • Rugova Bedri

  Rugova Bedri

  Mese fa

  Zoti koft me ju e jav qoft gajretin jemi trondit krejt populli shqiptar dhasht zoti mos u perserit kurr ma kesi rasti😭😭

 • arben gashi

  arben gashi

  Mese fa

  Ah jet o jet.😪😭

 • Trendelina Isufaj

  Trendelina Isufaj

  Mese fa

  Mose i lendoni me kta njerse me kto pyetje

 • UCK ALBANIA ILIRIDA

  UCK ALBANIA ILIRIDA

  Mese fa

  Deri kur per pare keni me bo qmos o shqiptar ?
  A intervistohet ky hallexhi bre o popull pa pik krakteri . Mos e teproni

 • S Krasniqi

  S Krasniqi

  Mese fa

  o zot qfar pyetje si lan njerzit me dhimbjen e vet si rriqnat kta gazetar pyetje te teperta si para gjyqit. zoti jav letoft dhimbjet familjarve🙏🙏🙏

 • M. F. S

  M. F. S

  Mese fa

  Gazetaret duhet me u Anku te shtetet e huja mos i ndalojn mergimtaret ne Dogana nga 10 h pa leviz at pun duhen gazetaret jo me i pyet njerzit Kur vin Kufoma si ndihesh cfar pyetje banale Legena gazetar

 • Sahide Gegollaj

  Sahide Gegollaj

  Mese fa

  Ngushllime,zoti ju dhasht sabrin e gajretin e ata qe kan ndrru jetë zoti ne xhehnet ishalla,të lenduarve shërim të shpejt🤲
  Oj gazetare a ki fe ti a ki zot a ki familje???
  Vendose moj veten niher në vend të tyre, po a kishe mujt ti me fol ne ksi rasti me ket dhimbje e ket merzi qe ka ky njeri,moj tmarroft zoti bre mazamakeq ku o ka shkon kjo botë,njerz shumm po njerzi ska aspak,zot runa prej momentit ligë e mos u perserit kurr ksi rasti mo,
  Leni more njerzt rahat ti vajtojn ti qajn të dashurit qe i kan humb

 • Sana Z

  Sana Z

  Mese fa

  Qfar pytje sjeni normal gazetaret turp qdo dit e me shum jemi te zhgenjyer nga gazetaret te cilet e kan pru situaten ne ket gjendje ishalla ne gjenet juve per familjen 😞😞

  • Merjem Asije

   Merjem Asije

   Mese fa

   Iu lumte dora

 • Jeta Ima

  Jeta Ima

  Mese fa

  Djimbje e madhe per kete familje e tjerat Ngushllime te sinqerta e ndjejm kete dhimje bashk me juve. 🤲🤲🤲🥲🥲🥲🥲

 • Löwe Löwe

  Löwe Löwe

  Mese fa

  Ngushllime Zoti jav dhasht forcen e gajretin !

 • Qu een

  Qu een

  Mese fa

  Sa gjynah 😭😭 menxi se po fol😔😢

 • Afrim Nikoci

  Afrim Nikoci

  Mese fa

  ngushllimet e mia me te perzemerta

 • Imas Iniderun

  Imas Iniderun

  Mese fa

  Oj lop

 • Imas Iniderun

  Imas Iniderun

  Mese fa

  O gazetar o pislika shum muta jeni