Alban Skenderaj - Jolie

Pubblicato il 9 gen 2021
visualizzazioni 1 120 986
179

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

AlbanSkenderajMusic
Commenti  
 • Albert Mince

  Albert Mince

  3 ore fa

  nice. ti nuk zhgënjen kurre bravo gjigant

 • Kostandin Puleri

  Kostandin Puleri

  7 ore fa

  👌🏻🙌🏻📯

 • Peci Fatbardha

  Peci Fatbardha

  15 ore fa

  Te lumt Alban se super ze super keng super muzik te lumt shum shum keng e mir si te gjith te tjerat

 • Orgesa Seli

  Orgesa Seli

  18 ore fa

  Ŕŕŕ

 • Orgesa Seli

  Orgesa Seli

  18 ore fa

  Èŕŕŕŕŕŕèèeèŕèŕèèèŕèeŕŕeeeèèèŕŕŕ

  • Orgesa Seli

   Orgesa Seli

   18 ore fa

   Ŕŕ44ŕ

 • Sonnen Licht

  Sonnen Licht

  Giorno fa

  Alban Skenderaj forever!!!
  The best Sänger ganz Albanien und Kosovo!!

 • Gladi Arapi

  Gladi Arapi

  Giorno fa

  😍😍

 • Mike Saraft

  Mike Saraft

  Giorno fa

  ❄🎄🔯🎁✨👼🎑😌❄🎁✨👼🎄 *Për shkak të dashurisë. Perëndia dërgoi Birin e tij Jezu Krisht të vdiste në vendin tonë. Tri ditë më vonë. U ngrit nga vdekja.* *Tani Vetëm nga Jezu Krishti. Zoti na ka dhënë dhuratën falas të jetës së përjetshme. Ai do të të shpëtojë dhe do të të shërojë.* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 • Fjolla Jusufi

  Fjolla Jusufi

  Giorno fa

  Idhull që nga fëmijëria♥️ muzika jote është dhuratë për veshët tanë!🌟

 • ttt x654321

  ttt x654321

  Giorno fa

  A e dini çdo te thote Skenderaj mbiemri Albanit? Do te thote Aleksander = Iskander, Emrin Aleksander popujt e lindjes e shqiptojne Iskander, kete emer mbajti edhe Gjergj Kastrioti, Skander pra Aleksander, ne nder te Aleksandrit te Maqedonis I cili kishte gjyshen nga iliria e nenen nga Epiri.

 • Yllka Bajrami

  Yllka Bajrami

  Giorno fa

  Wow

 • Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  2 giorni fa

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kaveje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔💔arisi💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

 • Xhevair Seitllari

  Xhevair Seitllari

  2 giorni fa

  Legjendar...

 • Mika Ola

  Mika Ola

  2 giorni fa

  Alban skenderaj=Eurovision
  Kush mendim si une

 • Geni Misa

  Geni Misa

  2 giorni fa

  Nice song Alban!! Si gjithmonë,kenget e tuaja,jan perfekt!!👏👏

 • Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  2 giorni fa

  Alban ke qen I preferuari Im qe kur isha 11 vjeç Je i mbrekullueshem

 • Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  2 giorni fa

  Je shum mir te adhuroj

 • Zhaneta Abedinaj

  Zhaneta Abedinaj

  2 giorni fa

  Pershendetje ! Kush eshte i interesuar per pune online?Pune te cilen mund ta besh nga shtepia apo kudo ndodhesh.Mund te mjaftojn edhe 10 - 15 min perkushtim ne dite Esht kompani udhetimesh

 • Afërdita Tafallari

  Afërdita Tafallari

  3 giorni fa

  Je yll🌟🥇

 • Ela ely

  Ela ely

  3 giorni fa

  Në fiksim me ktë këng ❤️

 • MONEY MAKER

  MONEY MAKER

  3 giorni fa

  Hello all !!!
  Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!!
  Ju falenderoj nga zemra !!!

 • Rako Gjini

  Rako Gjini

  3 giorni fa

  kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

 • Az Az

  Az Az

  4 giorni fa

  Kenge super ,bravo

 • Edouard Désert

  Edouard Désert

  4 giorni fa

  Cest une des meilleure musique au monde

 • Donika Xhakani

  Donika Xhakani

  4 giorni fa

  Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

 • Nails by me

  Nails by me

  5 giorni fa

  Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua
  Mrekulli 👍

 • Abs C

  Abs C

  5 giorni fa

  Great tune 👍

 • Maria Balliu

  Maria Balliu

  5 giorni fa

  KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

 • pamela Hyra

  pamela Hyra

  5 giorni fa

  Super keng si gjithmon 🤩🤩

 • Kejsi Kejsi

  Kejsi Kejsi

  5 giorni fa

  LLakë

 • Linda Cobaj

  Linda Cobaj

  6 giorni fa

  👏👏👏🇦🇱

 • Alkinida Musaraj

  Alkinida Musaraj

  6 giorni fa

  Alban je super je zemer

 • Fatjon Balaj

  Fatjon Balaj

  6 giorni fa

  Love thiss😍

 • Abona Hoxha

  Abona Hoxha

  6 giorni fa

  https://youtu.be/oD7MVyHgUMY

 • PIXEL Production

  PIXEL Production

  7 giorni fa

  Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

 • Fabjo Dema

  Fabjo Dema

  7 giorni fa

  Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi...
  Ke Lindur ne Vendin e Gabuar..
  Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

 • Florian Gjoka

  Florian Gjoka

  7 giorni fa

  Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   7 giorni fa

   Live itload.info/losk/o3easoewq8y6f7w/video

 • sokin jon

  sokin jon

  8 giorni fa

  me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

 • Tironcja

  Tironcja

  8 giorni fa

  Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   7 giorni fa

   Live itload.info/losk/o3easoewq8y6f7w/video

 • Rossella Hoxha

  Rossella Hoxha

  8 giorni fa

  Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

  • sokin jon

   sokin jon

   8 giorni fa

   Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • ermira bytyqi

  ermira bytyqi

  8 giorni fa

  Replay non stop

 • aola wili

  aola wili

  9 giorni fa

  You are the best

 • Xhemi Spaho

  Xhemi Spaho

  9 giorni fa

  Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

 • 자연의 소리

  자연의 소리

  9 giorni fa

  😊

 • Bashkim Kadishani

  Bashkim Kadishani

  9 giorni fa

  👍

 • TrimoO'

  TrimoO'

  9 giorni fa

  perfect song bana 👌

  • aola wili

   aola wili

   9 giorni fa

   Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • Shauka Hodan

  Shauka Hodan

  10 giorni fa

  Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

 • H Tahiraj

  H Tahiraj

  10 giorni fa

  😭😭😭😭😭

 • Elusive Eagle

  Elusive Eagle

  10 giorni fa

  Bukur !!!

 • alessia denaro

  alessia denaro

  10 giorni fa

  Omg kjo eshte mrekulli

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   7 giorni fa

   Live itload.info/losk/o3easoewq8y6f7w/video

 • Rebecca Adelina

  Rebecca Adelina

  10 giorni fa

  Ku je Albani i pare?!
  kenget po fiken...

  • Shauka Hodan

   Shauka Hodan

   10 giorni fa

   nice share

 • Elona Hoxhaj

  Elona Hoxhaj

  10 giorni fa

  Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

 • MERLINO

  MERLINO

  10 giorni fa

  Not good

 • Super Kevin

  Super Kevin

  11 giorni fa

  Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

 • Linda Vlore

  Linda Vlore

  11 giorni fa

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • Lizi105

  Lizi105

  11 giorni fa

  Një Artist me zemer e talent!!
  E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

 • Shpresa Baci

  Shpresa Baci

  11 giorni fa

  Bravo🙌🙌

 • art scorpione

  art scorpione

  11 giorni fa

  Artist i vertet

 • Vasilika Prifti

  Vasilika Prifti

  11 giorni fa

  Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

 • Soni Plasari

  Soni Plasari

  11 giorni fa

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  11 giorni fa

  My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

 • Dile Dile

  Dile Dile

  11 giorni fa

  Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

 • Leonard Kollcaku

  Leonard Kollcaku

  11 giorni fa

  4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

 • Danjela Bushgjokaj

  Danjela Bushgjokaj

  11 giorni fa

  ❤🤗

 • KARDELEN KARDELEN

  KARDELEN KARDELEN

  12 giorni fa

  nice share

  • hoiy vinosa

   hoiy vinosa

   11 giorni fa

   King Alban 😀

 • Florika Vrushi

  Florika Vrushi

  12 giorni fa

  Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

 • Shana Sina

  Shana Sina

  12 giorni fa

  Mbreti i muzikës ❤️

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  12 giorni fa

  Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

 • vana tsami

  vana tsami

  12 giorni fa

  Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

 • Nevila Lame

  Nevila Lame

  12 giorni fa

  Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

 • Mariglen Xhaxhka

  Mariglen Xhaxhka

  12 giorni fa

  Q

 • andreea rades

  andreea rades

  12 giorni fa

  ❤️

  • abbsnn cose

   abbsnn cose

   12 giorni fa

   Ssdfffc fx

 • Vlora LONDON

  Vlora LONDON

  13 giorni fa

  Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

 • Albana Hallulli

  Albana Hallulli

  13 giorni fa

  Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur!
  Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   7 giorni fa

   like per kover ne faqen time

 • Muharrem Maloku

  Muharrem Maloku

  13 giorni fa

  Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   faleminderit..gjithashtu

 • Marinela kumria

  Marinela kumria

  13 giorni fa

  I love this 💋❣

 • Blooming Bubble

  Blooming Bubble

  13 giorni fa

  Wow

 • Jolie Gergen

  Jolie Gergen

  13 giorni fa

  My Name is Jolie 🥰

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   7 giorni fa

   Live itload.info/losk/o3easoewq8y6f7w/video

 • hakuna matata always

  hakuna matata always

  13 giorni fa

  King Alban 😀

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  13 giorni fa

  nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

 • Matius Vlore

  Matius Vlore

  13 giorni fa

  Eshte gjigandi muzikes shqiptare

 • Gledja Papa

  Gledja Papa

  13 giorni fa

  ✨👏✨

 • enkela shaba

  enkela shaba

  13 giorni fa

  ❤️

 • Lindi Johnny

  Lindi Johnny

  13 giorni fa

  Nice ,I like it a lot 👌

  • bilishu aliss

   bilishu aliss

   13 giorni fa

   Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Ela Celiku

  Ela Celiku

  13 giorni fa

  🌺

 • Reina Rexhepi

  Reina Rexhepi

  13 giorni fa

  Ssdfffc fx

 • New music

  New music

  13 giorni fa

  Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

 • Rama Bajram

  Rama Bajram

  13 giorni fa

  O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

 • Rama Bajram

  Rama Bajram

  13 giorni fa

  Albaniens

 • Zana Shaptej

  Zana Shaptej

  13 giorni fa

  O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

 • Eiverto Tici

  Eiverto Tici

  13 giorni fa

  @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

 • Ethnic Albanian

  Ethnic Albanian

  13 giorni fa

  Kur je artist produkton mrekullira ✨

 • Brunilda Mehmeti

  Brunilda Mehmeti

  13 giorni fa

  Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

 • adil shata

  adil shata

  13 giorni fa

  https://youtu.be/zvO-s2WU2VYshifni keto video boni laik

 • LUTA luta

  LUTA luta

  13 giorni fa

  A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

 • Miranda Elezi

  Miranda Elezi

  13 giorni fa

  Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

 • Bardha Bardha

  Bardha Bardha

  14 giorni fa

  Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

 • Mario's blackman

  Mario's blackman

  14 giorni fa

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Klauda Harizi

  Klauda Harizi

  14 giorni fa

  🎶🎶💜

 • Maelia Levry

  Maelia Levry

  14 giorni fa

  My Jolin ❤️🌸