Shqiptarja nga Durrësi: Si u bëra nuse e serbit nga Maqedonia

Pubblicato il 6 nov 2019
visualizzazioni 907 953
1 000

Na ndiqni:
Facebook LajmTV: lajmtvonline
Instagram Gazeta Lajm: gazetalajm.m
Website LajmTV: www.lajm.tv/
Prodhoi:LajmTV, Nentor 2019

© Gazeta LAJM - Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

LajmTV
Commenti  
 • Bizantin Tini

  Bizantin Tini

  Giorno fa

  Enver Hoxha fuste nje gabel ose nje serrb ose nje shqiptar me gabel e i perziente ndermjet vete me zor ai qe nuk perzihej ekzekutohej.

 • Bizantin Tini

  Bizantin Tini

  Giorno fa

  Shqiperija ne kohen e enverit kishte 150.000 mij serrb te gjith i kishte kthyer ne shqiptar dhe i perziente racat me zor.Ata serrb qe nuk flisnin shqip ekzekutoheshin sot te gjithe jan kthyer ne shqiptar enveri ishte i rralle.Gabelet i ka perzier me shqiptar serrbet me italianet ishte pidh motre enveri sot ke 13 rraca te ndryshme ne shqiperi.

 • Ble Art

  Ble Art

  2 giorni fa

  Ikkkkkk moj Idiote mos u prezeto qe je shqiptare mena njullos.Kjo esht magjupe,para zoti isha betu qe kurr sisha martu edhe serb kurr en jet skisha mar

 • rea era

  rea era

  9 giorni fa

  Po qe kjo nga Durresi un jam nga Tokio , thuajini gjerat sic jan nje familje e varfer nga malet martoi vajzen me nje njeri pa njoft e pa dit
  Gjithsesi uroj lumturi se kan dhe fmi

 • Nezir Blakaj

  Nezir Blakaj

  11 giorni fa

  Shtoni shki sa te mundeni bre ju hupte fara.
  Ma mire ka qene mos me u martu fare,se me u martu me shka.

  • bossi boss

   bossi boss

   Giorno fa

   Po me turct apo tlidh feja

 • Klaus Mhilli

  Klaus Mhilli

  16 giorni fa

  Na flliqet moj ju mort dreqi ma para boj gocen murgesh se me e martu me serb

 • Denis Ramadani

  Denis Ramadani

  18 giorni fa

  A ka shiptar me ta çi familen kryen me ta hjek

 • Lola Dashi

  Lola Dashi

  18 giorni fa

  Uroj vetém té jeté e lumtur vérteté por fjalét e njerézve skané fund

 • M Sh

  M Sh

  18 giorni fa

  Shikoni pra si nuk ua lejojne femijeve prindi serb qe mos te flas shqip ..!??ky fakt tregon mjaft per te kuptuar

 • Illyrian Albanesi

  Illyrian Albanesi

  19 giorni fa

  Ti nuk je shqiptare je me rrënj serbosllave.....te qifsha xhakun qe ke gjak muti

 • ballisti

  ballisti

  21 giorno fa

  Rac e keqe

 • Doruntine Ismaili

  Doruntine Ismaili

  25 giorni fa

  Mos harroni o shqipetaret e mjere Per realizimin e qellimeve pushtuese te kolonizimit te shipetareve me elementin sllav dhe debimin e shqiptareve nga atdheu i tyre, ne politiken e tyre serbo- antishqiptare kan qen te angazhuar akademik serbe, politikane, shkrimtare, nobeliste, historian, ushtarak madhor, mesues, pedagog,diplomat , te cilet ne baze te udhezimeve te kupoles se piramides shteterore serbe hartuan projekte, platforma, memorandume, programe, mbajte tribuna te fshehta e te hapura, u tubuan n konferenca e simpoziume “shkencore”, organizuan tryeza të rrumbullakta në emer te “Serbisë së Vjetër”, kta e kan plan afat gjate zhdukjen e rraces iliro shipetareve nga trojet tona kshtu qe ne fund ti mbetet atyre ADNJa iliro shqipetare

 • king illyrian

  king illyrian

  26 giorni fa

  Hajd ropt ku ti kesh ti me gjith sanshen , ne vend ti lejm te zhduken si numur ne i shtojme

 • Werner Nordler

  Werner Nordler

  26 giorni fa

  Katastropha

 • Mesut Sinani

  Mesut Sinani

  28 giorni fa

  Ke bën gabim shum të madh nëse je shiptare

 • Feri 1245

  Feri 1245

  29 giorni fa

  Mu pas martu kjo Elida per naj arab apo turk kiameti kish kersit nga komentaret e prishun

 • XHRLE

  XHRLE

  Mese fa

  Kjo asht shkin se Enveri edhe identitetin jau ka ndru
  nuk e rrujm na per shkina

 • Manfred Müller

  Manfred Müller

  Mese fa

  Kja nuk Ohst shiptare

 • Pajtim_Deqani

  Pajtim_Deqani

  Mese fa

  NUK JAN SHQIPTAR ATO

 • Pajtim_Deqani

  Pajtim_Deqani

  Mese fa

  FAMILJE TE FLIQT JAN

 • Pajtim_Deqani

  Pajtim_Deqani

  Mese fa

  TA DHIVSHA GJAKIN E NONËS

 • Abdulla shqiptar

  Abdulla shqiptar

  Mese fa

  tish kon veq kjo shqiptare e shqipris shum mit kish qen po ka mijra shqiptare qe jan shit te serbet e maqedonasit turp te keni ju shqiptaret e shqipris deri dje serbi e greku ju ka hy nshpi tu jau perdhunu familjen ndersa sot ja jep me duart e tua turp

 • Jesica Jesica

  Jesica Jesica

  Mese fa

  Po si mirren vesh ma mir beqare tan jet se sa ni serb

 • Loui Loui

  Loui Loui

  Mese fa

  Shiko tejesh e lumtur me familjen tende dhe rracistes leri te lehin

  • Abdulla shqiptar

   Abdulla shqiptar

   Giorno fa

   @bossi boss un ty ta qi familjen komplet kshu me keqap e majonez o grekofil i shqipris tka qi turku ty 600 vjet me nan plake me gjyshe me mamin qata e ureni me shpirt turkun se ju ka majt nguxh tkarit 600 vjet

  • bossi boss

   bossi boss

   Giorno fa

   @Abdulla shqiptar shife si eke emrin un se di si ste vje maare me fol per shqiptaret se i shqipris nuk je ske shanc po je nga kto kosoturct

  • bossi boss

   bossi boss

   Giorno fa

   @Abdulla shqiptar po ti ca je musliman

  • Abdulla shqiptar

   Abdulla shqiptar

   Mese fa

   o ju katoliket e shqipris kryt krejt ka shkavi e keni e me shkavin ju pafshim krejtve e shqiptar mos ju pafshim

 • Lireta Pjetri

  Lireta Pjetri

  Mese fa

  Po kalom mire ne rregull

 • Abdil Shabani

  Abdil Shabani

  Mese fa

  Mer mesim pi femijve oj debile shihe seq thujn se je gabim.edhe sduan te folinshqip se serbi eshte serb sbehet tjeter.

 • Refet Refet

  Refet Refet

  Mese fa

  Mos ke 🤔ndonje gjak serbi zonje

 • Ardijan Jashari

  Ardijan Jashari

  Mese fa

  Ti nuk je shqipëtare por je një shinë e gjysmë.

 • Naim Doci

  Naim Doci

  Mese fa

  oj debile a spat buurr shqiptar

 • enes_-bg

  enes_-bg

  Mese fa

  Ne jetojm me shekuj ketu bashk me kta derra edhe kurr nuk ka ndodh nje gje e till perveqse ndonje kurv cka i ka dal babes prej dore po sjan shum t'rradha prsh. ne kumanov dhe rrethin jemi diku mbi 50.000 shqiptar nuk di qe kabo vaki dikun me martu çiken me derr mesa e shoh neve na ka rujt feja.

 • Gani Syla

  Gani Syla

  Mese fa

  O mjer kosova kon e ka ne kufi vllazen shiptar thojn po qfar vllazen na juve ju nuk e dini qa jeni ajeni grek a jeni serb a italjan ju jeni totalish te degjenerum pa kur far kombi

 • Gani Syla

  Gani Syla

  Mese fa

  O ju kurvat e shipnis ju per lek e shitni edhe nanen se jo veten o juve veq ENVERI jav ka qiiii ropt pith se popull meat degjenerum nuk ka ne everop ju millosha jeni derrkuca te fliqur mjer kosova kon e ka ne kufi

 • hakik osmani

  hakik osmani

  Mese fa

  Ah moj zhulse serbet su kan la gje pa u be kosovarve e ti shkon ben martes me armikun

 • Vali 89

  Vali 89

  Mese fa

  Turp
  Ta qifsha Babin edhe Nonen tan qe kan te mesust mbrabsht

 • Sadik Maraj

  Sadik Maraj

  Mese fa

  Ti je marrja eshiptaris thupt fara kurr hajri sjau kemi pa

 • Sadik Maraj

  Sadik Maraj

  Mese fa

  Ekisha hek krejt dhe se Kisha morr shkaun ju skini gjak shqiptart alkahu ju denoft

 • Nana Halilaj

  Nana Halilaj

  2 mesi fa

  OSASHT SHIPTARE PO KUSHE DI QFAR KOMBI ASHT KJO MALKU KOF ATO QE MARTOHENME SHKI E SLLAVOMAQEDON

 • Shpresa Mucaj

  Shpresa Mucaj

  2 mesi fa

  Shum mire ka ber jan shum here me te kulturuar se shqipet

 • Gisse Rossi

  Gisse Rossi

  2 mesi fa

  Turb

 • Refik Allmuca

  Refik Allmuca

  2 mesi fa

  M.

 • saliji merxhan

  saliji merxhan

  2 mesi fa

  Çijav ropt se e shqiperis eshte mos u habitni se keto jan plehra femra

 • Alb Boss

  Alb Boss

  2 mesi fa

  Nuse kari ta qifsha kurven e nonen

 • RAMON VELIEV

  RAMON VELIEV

  3 mesi fa

  Hajde te Ashkalit Martonu Se Ma Mir Osht folmi Shqip Ethe pagujn mashum.ethe te mushin Ari

 • Naser Hajdari

  Naser Hajdari

  3 mesi fa

  Ne qofse kan mend keto femra shqiptare nga shqiperia le ti mesojn femijet e tyre edhe gjuhen shqipe nipa mesa gjithandej lunja lunja qka spo ndodhka

 • Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  3 mesi fa

  Pra te trija fete n shqipni i festojne festat bashke si; katoliket,muslimanet dhe ortodokset.

 • Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  3 mesi fa

  Sasha keka si shqiptart qe vjen bajrami festojne bashke,vjen pashket e krishtelindjet festojne bashke,viejne pashket e krishtelindjet e ortodokseve festojne tan bashke.

 • Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  3 mesi fa

  N tan boten.

 • Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  3 mesi fa

  Kudo ka njerez te mire dhe te kqinj.

 • Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  3 mesi fa

  Bravo Sasha

 • Alekos Hysi

  Alekos Hysi

  3 mesi fa

  Mbaruan burrat shipetar po vajte e more serbe more armiqet qe na vran vellezerit dhe motrat shqipetar kosovar

 • Scrow

  Scrow

  3 mesi fa

  Turp

 • Shkodra Loce

  Shkodra Loce

  3 mesi fa

  Rendesi ka familja ju uroj jet te gjat e te lumtur bashk.

  • P. F.

   P. F.

   3 mesi fa

   Per nji cop kari asht shit kjo lopë

 • Nora Morina

  Nora Morina

  3 mesi fa

  Hajt se skoke kan per ma mire bet se ju shqiptart me kqyr holl dilni koxha gjak perzim grek e malazez e serb e cccccc

 • Kapone Al

  Kapone Al

  3 mesi fa

  O ropt npidh ti qifsha moj kurv e karit

 • B. Lekan

  B. Lekan

  3 mesi fa

  Jeta është ashtu, ku të bije fati. Kështu është demokracia. Kjo është ndoshta më e lumtur me Serbin e pastër se me Shqipetarin e zhytër pa mar para sysh a është i Kosovës a Shqipëris. Edhe nuk është qudije, ndërmbjet 1950 dhe 1985 jan bër mbi 200 martesa me gra Sërbe në KS.Kurse sot për sot nuk dihet sa femra shqipetare jan të martuar me fise të tjera në vende tjera...

 • raldi mujsaku

  raldi mujsaku

  4 mesi fa

  O te qifsha ropt ti ma mir ishe martu me naj qen se me serb. Po ftyren si bytha lopes e pase mir qe ke gjet qet serb se ty nshipri ste kish marr as kali per nuse jo njeri

 • THE BLACK EAGLE RED&BLACK

  THE BLACK EAGLE RED&BLACK

  4 mesi fa

  Kemi nejt nje kohe te gjat me shkije ne kosove po se kan perzi rracen me shkije arsyja adin kush te na tregon?

 • THE BLACK EAGLE RED&BLACK

  THE BLACK EAGLE RED&BLACK

  4 mesi fa

  Katstrofe

 • Alèxia Alè

  Alèxia Alè

  4 mesi fa

  Ke shit veten dhe shpirtin per shkavin😡

 • Aurel Koni

  Aurel Koni

  4 mesi fa

  Kjo plehr nuk eshte kurr nga Durresi. Ko eshte nje Dele e ardhur nga malet e Dibres . Vete dialekti shtazor i saj e tradheron ate. Keta njerez jane tradhetare, asgje tjeter.

 • Tilly Co'jerry

  Tilly Co'jerry

  4 mesi fa

  T humt fara e fisi oj lop...ty qe ke shku e familjes tane qè tka dhon

 • Agim Ramadani

  Agim Ramadani

  4 mesi fa

  Nuk keni kohe per NENEN QE TE KA RRIT A PER VJEHRREN PO

 • Agim Ramadani

  Agim Ramadani

  4 mesi fa

  Mesoj Shqip se dikur femit nuk ta mesojn gjuhen , po shihen femit pa respekt per Nenen

 • Agim Ramadani

  Agim Ramadani

  4 mesi fa

  Preja thojt , laja edhe bethen shkins

 • marta prekpalaj

  marta prekpalaj

  5 mesi fa

  Te lumt oj qik qe e ki gjet nafaken tane ti rujt zoti fmit e paqi sukses ne jet

 • Saljihaj Nafi

  Saljihaj Nafi

  5 mesi fa

  Po se

  • Saljihaj Nafi

   Saljihaj Nafi

   5 mesi fa

   Donmotiqi motrat per bajram

 • Saljihaj Nafi

  Saljihaj Nafi

  5 mesi fa

  Katerlike taqifsha anen ti edhe mawhupin emerr

 • Saljihaj Nafi

  Saljihaj Nafi

  5 mesi fa

  U taqifsha nanen po qakedesht memarr shkaun edhe temin qeni tiqift

 • Saljihaj Nafi

  Saljihaj Nafi

  5 mesi fa

  Nasht se bahen shiptar thmija

 • lulii

  lulii

  5 mesi fa

  Babin e none ta qifsha spat shqiptar me mar shipri po keardh ke marr maqedon kuchk

 • mlle zee

  mlle zee

  5 mesi fa

  Mua po me duken familje shume normale. Te thjesht, puntor edhe te lumtur. Kjo asht me e rendsishmja!

  • Krenar qe jam shqiptar

   Krenar qe jam shqiptar

   14 ore fa

   @bossi boss as turqve as serbve

  • Doruntine Ismaili

   Doruntine Ismaili

   Giorno fa

   @bossi boss personalisht nuk njof asnje te martum me turk ne kosov dhe sbesoj asniher qe ka

  • bossi boss

   bossi boss

   Giorno fa

   @Krenar qe jam shqiptar po turceve u zihet bes si martoheni ju nkosov

  • bossi boss

   bossi boss

   Giorno fa

   @Doruntine Ismaili po ju si martoheni me turct ca duhet me ju ba

  • Doruntine Ismaili

   Doruntine Ismaili

   25 giorni fa

   E lumtur ??? Tu i la b*** shkat e asaj vjerre serbe me musteqe phaaa o enver hoxha duhet me u qu me ju zhduk pi faqes dheut krejtttttt

 • Aaron Kastriot Iseni

  Aaron Kastriot Iseni

  5 mesi fa

  E neve Shqiptarve te maqedonis po na thrasain "Maqedonas" po ne kishim vdek beqar e me serb e maqedonas nuk ishna martu. Pse , a po me doni se vertet aj serbi i thot asaj gruas mesoj fmit Shqip? Kur ne bot nuk e besoj, a shikut fmin vet qvar reagimi pat, me urrejtje...

 • Kroni9

  Kroni9

  5 mesi fa

  Mos ua leni fajin vajzave qe martohen me maqedon, malazeze, serb... Po ku mbeten djemte shqiptar, qe u martuan me plaka e vajza te huaja...? Me kend te martohen vajzat shqiptare?
  Mos harroni se e natyrshme eshte se cdo vajze ka enderr te lind, te krijoj familje, e ligjet e natyres jane me te forta se sa atdhetarizmi, patriotizmi e cfare te duani tjeter.

  • viki s

   viki s

   2 mesi fa

   Bravo,se kta qe komentojne sikur nuk kan nga fiset e tyre te martuar me te huaj.eshte e drejta e kujtdo te martohet me ate qe deshiron,por qti besh qe ka njerez te prapambetur qe shajne dhe nderhyjne ne jeten e tjetrit pa asnje arsye,femra duhet te krijoje familje,si meshkujt shqiptare qe martohen me te huaja edhe ato duan te martohen.qfar te bejne femrat shqiptare kur ne shqiperi ka me shume vajza se sa djem,edhe ata djem qe jan ne mergim martohen atje ca per dokumenta ca dhe nga dashuria.prandaj vajzat ngelen pa martuar dhe martohen ne vende te huaja

  • Shkodra Loce

   Shkodra Loce

   3 mesi fa

   Fiks

 • G H

  G H

  5 mesi fa

  Jane kaq te ndyre saqe i kane detyru edhe femijet mos me mesu gjuhen shqipe. E tmerrshme!

 • Gen Mur

  Gen Mur

  5 mesi fa

  Po djali do flet gjuhen e nenes ?

 • Mezin Nuredini

  Mezin Nuredini

  6 mesi fa

  Po de. Din pi karit shkaut kan dal

 • Ergjan Hydaverdi

  Ergjan Hydaverdi

  6 mesi fa

  ta qift martesa nonen

 • Nexhmedin Selmani

  Nexhmedin Selmani

  6 mesi fa

  Janë shitur si bageti

 • Nexhmedin Selmani

  Nexhmedin Selmani

  6 mesi fa

  Dhe si e vlersove kaq shpejt moj e uruar.

 • Jakup Krasniqi

  Jakup Krasniqi

  6 mesi fa

  Pauqinac Feriz

 • Still Alive

  Still Alive

  6 mesi fa

  Mjerim, si shqiptar nga Dardania, qe ka humbur 10 antar te familjes ne luften e fundit, nuk di se cfare te them. Pa fjal... Si te reagoj me vjen te bertas, te vjell nga kjo qe pash! Thuajse nuk po shtohet fara e armikut vetem te kontribojm edhe ne!!! E mallkoj rekomandimin e Youtubes, qe me erdhe ne rekomandim per te shiquar!!!

 • Brendi ch

  Brendi ch

  6 mesi fa

  Shiptart nga shipria jav shesin grat motrat serbit mamir rob qira

 • Ekrem Rex

  Ekrem Rex

  6 mesi fa

  Qohet niher. O h. Hasan. Fazlija e tregov se ai duhet. Te jet. SHQIPTAR i Se jan BAN shum. Hikmet. E hajmdet Thuj se. S poka SHQIPTAR. A. Martohet. Me Armik

 • Cufi L

  Cufi L

  6 mesi fa

  nje popull atdhetar nuk e ben kete veper kurr. Jo pse jan serb po sepse sot e 500 vjet i kemi pas armiq qe kan deshiruar shfarosjen tone nga dheu. Tokat tona na kan vjedhur e per kete jo atdhedashuri ke shume ne Shqiperi qe e Shesin B... te armiku per Lek. Ata e kan te leht sepse per Armikun tone kan ndegjuar ose e kan pare ne TV ndersa Shqiptaret jashte Shqiperis i kan perjetuar nga afer Krimet e tyre.

 • Niels De Banana

  Niels De Banana

  6 mesi fa

  Oh ta qifsha faren fliqt njerz te dexhenrum

 • Elmi Dakaj

  Elmi Dakaj

  6 mesi fa

  Sa mir 😀😀❤❤

 • Gzim Hajdari

  Gzim Hajdari

  6 mesi fa

  Ta qifsha rracen e kejt familjes qe e ke qe te ka leju kshtu ke perzire gjak me gjak shkavel shkofsh ne djall

 • LukiTV Luki

  LukiTV Luki

  7 mesi fa

  Zori te shtin edhe ne mut

 • remzie bungu

  remzie bungu

  7 mesi fa

  Ma mir festoe festen e tyne e jo tanen qe je shiptare

 • hajdri dosku

  hajdri dosku

  7 mesi fa

  Nuk di cti them ksaj martese

 • Liljana Milanovski

  Liljana Milanovski

  7 mesi fa

  Pquoqyquyqhquukqokwuhoquuqo

 • Marsid Oparaku

  Marsid Oparaku

  7 mesi fa

  Si e ka mesuar femijen legeni te mos flas shqip no ja ben po pse I nxirrni keta kot nuk pasqyrojn realitetin jane martesa te bera.kundrejt pageses kjo gje eshte ulje per shqiptaret ka femra.te martuara me amerikane gjermane franceze dhe femijet mesojne shqipen pra gjuhen e nenes kjo e martuar ne fshat te.humbur dhe shiko cbehet turp qe I nxirrni keta

 • sam Shima

  sam Shima

  7 mesi fa

  THA NJE FJAL ME VEND NUK KA SERB APO SHQIPTAR TE KEQ POR KA NJEREZ TE KEQ DHE TE MIRE

 • Ardiana Taka

  Ardiana Taka

  7 mesi fa

  Te Jesh e lumtur !!!!! Je nikoqire punetore nene e mire Bashkeshorte e mire Respect pa fund !!!

  • Elmije Selmani

   Elmije Selmani

   4 mesi fa

   @Ardiana Taka hund si te derrit serb me nji fjal

  • Ardiana Taka

   Ardiana Taka

   4 mesi fa

   @Elmije Selmani kush eshte hunderr se spo kuptoj?

  • Elmije Selmani

   Elmije Selmani

   4 mesi fa

   shko edhe ti per ndonje hunderr te ngjajshem

 • Junior Jakuza

  Junior Jakuza

  7 mesi fa

  O ju gjithmon jeni qi me shkie
  Marre duhet me ju ardh

 • Lena Elena

  Lena Elena

  7 mesi fa

  E them me keqardhje jo te gjith po disa në Shqiperi i shesin femijet për lekë.E kjo shkon e merr armikun e vllaut të vetë,po sja nin këtyre se Kosova pati luftra e gjak me serbet.E ne i thojm vëllëzer por këta martohen me armiqt tanë.Turpppppp

 • Lisa

  Lisa

  7 mesi fa

  Mso fmit kulture dhe gjuhen Shqip!!!!

  • Arijeta77

   Arijeta77

   6 mesi fa

   Jo pse me jau msu ato nuk kuhen shqiptar.Ma mire dhe kjo kudra ta mohoje identitetin le te thot esht vet maqedone se sna duhen lloj tradhetaresh

 • Ermin Azo

  Ermin Azo

  7 mesi fa

  E keqja nuk eshte se ka mare serb por eshte martuar pa dashuri dhe ka shitur shpirtin.dashuria nuk ka kombesi por pa dashuri nuk je kurre e lumtur dhe shpirti vdes pak nga pak dhe je vetem manikin Jo person

 • Dardania Sacra - Kosova

  Dardania Sacra - Kosova

  7 mesi fa

  Uh robt ti qifsha

 • Ylli Ismaili

  Ylli Ismaili

  7 mesi fa

  Tu hupt fara bashk me ate si ke mar se ty nuk je shqiptare oj shkin 😡😡😡😡