Ekskuzive / Xhaxhai i Çalamanit: Dua dënim me vdekje! Më doli me thikë, sot do kisha fatin e Mateos

Pubblicato il 18 nov 2021
visualizzazioni 139 718
0

Vrasja e Mateo Vasiut në fshatin Grecalli të Fierit ngriti në këmbë opinionin publik. Ditën e djeshme në gjykatën e Fierit, pritej të mbrrinte për masë sigurie vrasësi i Mateos, familjarët e kanë pritur këtë moment me përplasje të forta ndaj forcave të policisë mes britmave dhe lotëve duke kërkuar dënimin me vdekje të vrasësit Klodian Calamani. Por dëshmia e babait, vëllait dhe nënës ishte tronditëse. Ditën e sotme të tjera dëshmi rreth ngjarjes por edhe një analize e vëndngjarjes, pasi vendi ku u krye dhe krimi është shumë afër rrugës kryesore dhe i zbuluar nga gjithçka përreth.

Intrattenimento

Me Zemer Te Hapur
Me Zemer Te Hapur
Commenti: 139  
 • ELFRIEDA CНALMERS

  ELFRIEDA CНALMERS

  2 mesi fa

  Gazetare, emocionet nuk lidhen me drejtësinë!

  • Sweet Onyx

   Sweet Onyx

   2 mesi fa

   @Juliana Halimi flisni kot. Nuk ndryshohet ligji per hir te gjendjes emocionale te ngjarjes.

  • Juliana Halimi

   Juliana Halimi

   2 mesi fa

   Ky esh avukat kot ca ky mbron ane e vrasit ca ky na kep mendje me teorit e ti ai ka ber nje masaker e meriton vdekje me turtur qe te lutet vet ti ven litarin

  • Have Hoxhaj

   Have Hoxhaj

   2 mesi fa

   @Flutura Bardhi P

  • Salla Bakiu

   Salla Bakiu

   2 mesi fa

   @N. Veseli 7

  • N. Veseli

   N. Veseli

   2 mesi fa

   E sakte, shqiptaret duhen te kerkojne drejtsi e cila ka humbe e jo gjera te kota.........! Popull pa koke........! Tash do ishte nji arsye e forte per nji proteste gjithe Kombtare, por prap se prap nuk do kete sepse populli ka deviju(humbe) rrugen e drejte e nuk ka shqiptar qe ti tregoi rrugen.........!

 • Kosova is Albania

  Kosova is Albania

  2 mesi fa

  U knaqet tu bo emisione në shpin të fatkeqsise tjerve. Zoti u shperbleft në familjen tuaj.

 • Lindita Kola

  Lindita Kola

  2 mesi fa

  Ket porson duhe me var me litar me vjen shum keq per familje per nene

 • Manjola lama Caca

  Manjola lama Caca

  2 mesi fa

  Elvis faleminderit që mereni kaq imtësisht me problematiken ngushëllime familjes

 • Qefsere Domi

  Qefsere Domi

  2 mesi fa

  Me vjen shum.keq per vogelushin me dhemb zemra

 • Majlinda Elezi

  Majlinda Elezi

  2 mesi fa

  ky lloj avokati thot nuk na intereson kjo gje ,, zoti avokat te rafte e njejta ngjarje ne familjen tende dhe neve nuk na intereson plera te gjithe jene shum flm evis edhe elena ,, ngushellime familjes edhe ne qe jetojm larg na ka semurur kjo ngjarje edhe engjelli i vogel u preft ne paqe 😭😭😭😭😭😭😭😭❤️

  • Λαουρετα Κουρρα

   Λαουρετα Κουρρα

   2 mesi fa

   Mos uro per nje femij tjeter t pesoj t njejtat aman se nga plasi zemra 😢po ikin femij cdo dit t njejtat degjojem sdurojem dot per femij 😢😢😢😢ishalla gjihet e verteta 😢😢😢😢😢😢

  • Mirela Tafa

   Mirela Tafa

   2 mesi fa

   Kete mendim kam dhe un me ty cfare njeriu eshte ky avokati per zotin si nuk paska pak meshir per kete familjen.😢.

 • Manjola lama Caca

  Manjola lama Caca

  2 mesi fa

  Ngushëllime familjes njëherë dhe bravo që mereni kaq imtësisht

  • Hatixhe Shehi

   Hatixhe Shehi

   Mese fa

   5f l

 • Cool Girls

  Cool Girls

  2 mesi fa

  Mjer prinderit qe fmija nuk ju kthehet mo😭😭😭😭😭😭😭

 • Dhurata Xhafa

  Dhurata Xhafa

  2 mesi fa

  Riposati in pace piccolo angelo d

  • Mrike Ndoci

   Mrike Ndoci

   2 mesi fa

   O PLEHER AVUKAT TI DO TE ZHDUKIN BASHK ME KRIMINELIN

 • Ida Adi

  Ida Adi

  2 mesi fa

  fajin e ka edhe shoqeria ! nuk e kuptoj si nuk e kane denoncuar per gjithe keto krime qe ka bere ky i cmendur ! kur mesojm ti drejtohemi policise dhe te bejme denoncim per cdo kanosje qe na jep rrethi shoqeror apo familjar ?

  • S. B.

   S. B.

   2 mesi fa

   @kleda hoxha të drejtë ke , e mendoj si ty Kam edhe për të shtuar që prindërit duheshin të flisnin me djalin tja ndalonin të fliste me atë kriminel dhe përdhunues jo më ti blinte buken

  • kleda hoxha

   kleda hoxha

   2 mesi fa

   @merita mullaj prandaj e mbante fshati me buke ?! Si mundet nje fshat i tere te ushqej nje perdhunues?!

  • merita mullaj

   merita mullaj

   2 mesi fa

   Shoqeria e ka denoncu tek polici por sikurse polici eshte me dipllome te blere e ka rraf dhe e ka lane te lire. Ai ka dash rraf ne menyre çnjerezore nga meshkujt e fshatit , ashtu siç e la tu kuptonte edhe psikologia . Ky avokati shqip po flet po duket sikur eshte i pire. Avokat paske harru trurin ne shtepi apo me ndonje klub?

 • Buqe Murati

  Buqe Murati

  2 mesi fa

  Helena té lumt goja ❤👍

 • Cool Girls

  Cool Girls

  2 mesi fa

  Po ka plot si i kan ne familje ”mostra te tilla”e nuk guxojn me denancu😡😡

 • Franko Filipi

  Franko Filipi

  2 mesi fa

  Ju beni shum pun te mir per emisjonin si gazetar se normal se avukatit nuk i pelqen se po te kishin ven ligjin pa korrupsjon nuk kishin krime te tmerrshme si kjo e fundit.

 • Tereze Lleshi

  Tereze Lleshi

  2 mesi fa

  Shumë gjëra fsheh ky që mos të them ndonjë fyrje për të se është në moshë turp të ketë…

 • Bahrije Shijaku

  Bahrije Shijaku

  2 mesi fa

  Ket Person duhet ta varni e ta digjni per se gjalli

 • mani s

  mani s

  2 mesi fa

  Ka nje kufi mes njerzores dhe profesioni z,avokat. Nese profesioni yt te ka zhveshur nga te qenurit njeri, z, evis ka ftuar personin e gabuar. Nuk mund te shprehet nje avokat me nje pytje te tille, Organi hetues çfare duhet te hetoje?

 • Valbona Zorzutti

  Valbona Zorzutti

  2 mesi fa

  Po pse policija ben siku nuk shikon se e regullojne chunst e burgut. Ka chuna boll te mire ne burrg

 • Tereze Lleshi

  Tereze Lleshi

  2 mesi fa

  Sikur mos të kishte avokat drejtësia do ishte krejtësisht ndryshe

 • Flora Arizi

  Flora Arizi

  2 mesi fa

  Oo avukat fol perke femin qe iku ,ca diskutoni me ajo ngjarje u be leri kamrat ai maskarai u kap o zot vareni maskaran ,vareniiii...😪😪😪

 • G Master

  G Master

  2 mesi fa

  KA DASHT ME PËRDHUNU E DO TA KET MYT MRENDA SHPIS

 • Elda Laska

  Elda Laska

  2 mesi fa

  Nuk kuptoj perse e zgjasin kaq shum e digjni ne mes te bublikut ose prindrit e femijes ta bejm kete

  • Jimmy Gioti

   Jimmy Gioti

   2 mesi fa

   Sa mir thua ti cdo prinder do e ben te por kush e le ate moster ne duart e familjarve se sdo donin me shum nga jeta se i biri nk i kthehet me 🥲🥲🥲

 • Tereze Lleshi

  Tereze Lleshi

  2 mesi fa

  Ju si emisjon bravo ju çoftë të vazhdoni këtë punë pa ndërhyrje të asnjë politikani sie të gjithë politikanët janë i njëjti llum i të njëjtit kazan..

 • Maria 1996

  Maria 1996

  2 mesi fa

  Helena te lumte

 • ELFRIEDA CНALMERS

  ELFRIEDA CНALMERS

  2 mesi fa

  Kush jeni ju që t'i merrni jetën dikujt? Klodiani mori jetë, ju - si jeni ndryshe?

  • Sweet Onyx

   Sweet Onyx

   2 mesi fa

   @Ilda Flavia deshira per ta pare te vdekjr kete person, nuk do te thote te vendoset ligji me vdekje sepse ashtu sic kemi te burgosur te pafajshem do te kete edhe te denuar me vdekje te pagajshem. Gjyqesia nuk eshte gjithmone perfekte e sakte. Nuk mund te jete gjithmone e sakte….ligji i denimit me vdekje gjithashtu do te abuzohet. A kuptoni apo nuk kuptoni cfare po kerkoni. Pse kaq injorance masive ne shqiperi. Emocioni i renduar i popullit nuk duhet te ndryshoje ligjet. Pike.

  • Agnes

   Agnes

   2 mesi fa

   @Ilda Flavia po' digjeni, digjini te gjithe se shqiperia eshte mbushur plot, por nuk funksionon keshtu. Nese nuk identifikohen e izolohen nga insituzionet nuk zgjidhet problemi aty.

  • Ilda Flavia

   Ilda Flavia

   2 mesi fa

   @Agnes e para , nuk eshte fare i çmendur por nje kriminel gjakeftohte..E dyta , kjo ngjarje duhet ti dhembi vetem familjes ?! Kaq te pa shpirt jane ber njerzit sot ?? Po zonje , mua me dhemb ndoshta jo njesoj ama me dhemb dhe me frikson shume..Dhe ne fund mendoj qe masa me e mire parandaluese eshte denimi me vdekje sidomos per keto lloj krimesh..Me duket e pa vend ne kete rast mos deshira per ta pare te vdekur kete lloj mostre..

  • Agnes

   Agnes

   2 mesi fa

   @Ilda Flavia jeni bere si turme qe doni gjak. Kuptoj familjen po' ju ? Nuk kuptoni qe problemi aty eshte me i thelle , Jane te cmendurit rrugeve PA kurim e nje i cmendur veshtire se e ka idene e realitetit. Jemi nena e kemi femije ndaj themi qe problemi nuk eshte thjeshte se vrate ate qe nuk eshte me as njeri por te meren masa te mos te ndodhin me raste te tilla.

  • Ilda Flavia

   Ilda Flavia

   2 mesi fa

   Cfare teorie eshte kjo ?? ty dhe Profesoreshen e sexit kam lexuar me kete teori..Mostra qe ti na permend edhe emrin vrau nje femije , nje engjell..Ai nuk meriton te jetoj biles nese vdes me torture do jete akoma me mire..Nuk mendoj qe je nene , ndryshe nuk do flisje keshtu..

 • Bexhet Z

  Bexhet Z

  2 mesi fa

  Të nderuar ka dy lloj AVUKAT dhe AVU KOT

 • Frange Kola

  Frange Kola

  2 mesi fa

  Kater vite burg eshte denu per ate vajzen ky moster

 • Marsida Kocija

  Marsida Kocija

  2 mesi fa

  VEQ AVOKAT NUK ESHTE KY ...AMAN KU E E KENI GJET ????

 • Ble Art

  Ble Art

  2 mesi fa

  Po ti le nam moj Evis me kto programe...Po lej njerzt en telashe dhe me meri tveta!!!

 • Lorenc Kodra

  Lorenc Kodra

  2 mesi fa

  Oooo zot cfar dhimbje .....nuk ka me gjynah

 • stamatis nasis

  stamatis nasis

  2 mesi fa

  Bravo helena ska burra sot

 • Milhata Halimi

  Milhata Halimi

  Mese fa

  Shum fol vis nuk i len me fol avokatin ma pak fol mos u bush nfrym se nuk te kemi nxjer ne gara

 • Zyra Kurbalaj

  Zyra Kurbalaj

  2 mesi fa

  Çohu Enver edhe një her

 • Melina Jonuzaj

  Melina Jonuzaj

  2 mesi fa

  Ju lutem llafet janë vukarallik akoma merr frymë ai Mostër ?poo oopoooo o shtet

 • Luan Rrapaj

  Luan Rrapaj

  2 mesi fa

  Nga e keni gjet kete avukat przt

 • Ornela the Fairy

  Ornela the Fairy

  2 mesi fa

  Min e 35 qe flet gruja 80 vjeqe

 • Volan Elezi

  Volan Elezi

  2 mesi fa

  Po dhe ky qe genjen do litarin

 • Lendita Kryeziu

  Lendita Kryeziu

  2 mesi fa

  Pse nuk shkojn te nan vet mi tregu wa ka ba djali vet Edhe ajo ka ni pergjegjsi

  • Agim Brahimi

   Agim Brahimi

   2 mesi fa

   Janë njerëz flasin kurë bëhet dëmi, nuk flasin kur shohin diçka dishuse..

 • stamatis nasis

  stamatis nasis

  2 mesi fa

  O zot vetm avokat squhet ku majumun

 • Milazim Hoxha

  Milazim Hoxha

  2 mesi fa

  Ojti zonj mos fol moj se sfurohehesh ti

 • Lina Abazi

  Lina Abazi

  2 mesi fa

  Zoti avokat mos ndodhte po po të ishte fëmija yt si do reagoje ti se unë si nënë nuk të fal po do ti lutesha atyre derrave që do jetojnë me të ti nxjerrin syt pastaj ta varin ju lutem si nënë

 • Lumturi Kodra

  Lumturi Kodra

  2 mesi fa

  Avokat po del kunder realitetit

 • Taylor Hill

  Taylor Hill

  2 mesi fa

  Ne fshate njerzit nuk para i Shikon neper rruget e fshatit Mos te duket cudi qe nuk kane pare O Evis Do jete njeri i semur mendore Meriton varje ne mes te Fierit

 • KANALI SHQIPETAR

  KANALI SHQIPETAR

  2 mesi fa

  Cou Enver.

  • Valentina Hodaj

   Valentina Hodaj

   2 mesi fa

   Me ate menyre ,qe vrau Mateon e vogel,te vritet dhe ai shtaze ai krieminel . Ngushellime per prinderit dhe te afermit e Mateos

 • Viktori Sejdarasi

  Viktori Sejdarasi

  2 mesi fa

  Ffff

 • Dila Nicaj

  Dila Nicaj

  Mese fa

  Ti

 • ELFRIEDA CНALMERS

  ELFRIEDA CНALMERS

  2 mesi fa

  Këto tema gazetarët amerikanë këtu i kanë trajtuar para teje - kështu që mos bëj sikur po bën shpikje! Në nga ato është

  Nancy Grace:
  https://www.youtube.com/watch?v=JgTQa2irhnM

  • Elena Elena

   Elena Elena

   2 mesi fa

   Ca krahasimi ben e dashur, diten me naten…

 • Zoje Camaj

  Zoje Camaj

  Mese fa

  8u

 • kristo kristi

  kristo kristi

  Mese fa

  J