Gold AG ft. Dava Gjergji - Bylbyli i Tropojes

Pubblicato il 16 ott 2020
visualizzazioni 1 227 974
209

fanlink.to/BylbyliTropojes
@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

@Gold AG ft. Dava Gjergji - Bylbyli i Tropojes
Connect with Gold AG
Facebook | GoldAG.Legend
Instagram | arianagushi

Gold AG
Commenti  
 • A Belushi

  A Belushi

  Ora fa

  O Gold pse ket propagandë false ? Viti 2020 dhe ti po e puth "Kallashin" ... Ti je salafist ! Boll me ta këngë "patriotike" false !!! Ka ardh koha me punu dhe me shku drejtë ! Shqipnia ma shum e don Srbija se "RKS" !!!

 • Luan Morina

  Luan Morina

  3 ore fa

  Malésia e Gjakovés - djepi i atdhedashurisé 🇦🇱♥️🇽🇰

 • dolita windo

  dolita windo

  4 ore fa

  Evarton

 • Naile Igrishta

  Naile Igrishta

  8 ore fa

  ❤❤ jam pa fjal konga flet vete ju knofte zemra

 • Bedrie Tabaku

  Bedrie Tabaku

  8 ore fa

  Ju lumt goja 👋👋👋👋

 • Bedrie Tabaku

  Bedrie Tabaku

  8 ore fa

  Respekt 🥰🥰

 • Valdrin Rexhepi

  Valdrin Rexhepi

  12 ore fa

  Shum mir

  • dolita windo

   dolita windo

   4 ore fa

   Bylbyli I pukes Edhe krenaria e shqipris Dava Gjergji

 • Flamur Myhypaj

  Flamur Myhypaj

  15 ore fa

  Rrofte populli shqiptar ne mbare trevat etnike amin

 • Rexha Drita

  Rexha Drita

  18 ore fa

  Mashaallah Lum ajo nan qe te lindi e te rriti.Falenderimi dhe Lavderimi i takon Zotit te boterave qe na mundesoi te kem nje djal te devotshem ashtu si je ti Mashaallah Alahu te ruajt o djali nanes kudo qe te jesh Allahu te bekoft dhe ti shtoft miresit e ksaj bote dhe botes tjeter Amin Amin Amin🤲🤲🤲

 • Double D

  Double D

  Giorno fa

  Ju knoft zemra amin , tekstet e zani i Gold Ag asht e pumundun mos me ti mbush syt lot . Zoti trujt , respekte !

 • alida flus

  alida flus

  Giorno fa

  xhennet firdeus ne ahiret !

 • Ela Celiku

  Ela Celiku

  Giorno fa

  🌺

 • Albert Sinani

  Albert Sinani

  Giorno fa

  The best song hallall te koft o djali tropojes se po na permendin edhe per mir 🇦🇱🇦🇱🙏

 • Nysret Popova

  Nysret Popova

  Giorno fa

  Lavdi per Jet e mot per Bylbylin e ju goja ju lumtë Respekt

 • Bexhet Gorenca

  Bexhet Gorenca

  Giorno fa

  OJ NENE SHQIPERI SI NA DHAE BUKEN DHE PUSHKEN NA PRITE ME ZEMER BUJARE

 • Ligjerata IT & SPSS

  Ligjerata IT & SPSS

  Giorno fa

  Tropoja ❤️

 • Arjanit Osm

  Arjanit Osm

  Giorno fa

  Respekt per tropojen nga medvegja e SHQIPTARIS

 • gmd gmd

  gmd gmd

  Giorno fa

  Oh Gold një këngë të lutem për Ismajl Morinën.

 • Klevi Vidrica

  Klevi Vidrica

  Giorno fa

  T R O P O J A ❤️💪

 • erzen gjoka

  erzen gjoka

  Giorno fa

  I loo

 • Mario Tiling

  Mario Tiling

  Giorno fa

  Bylbyli I pukes Edhe krenaria e shqipris Dava Gjergji

 • Albanian Ilyrian

  Albanian Ilyrian

  2 giorni fa

  Shum bukur dava por Te kishe gjet naj kangtar tjeter ky gold ag pall si gomar

 • xhoda

  xhoda

  2 giorni fa

  Gold . Tropoja dhe krejt shqipëria ngrihet ne hava.

 • jetabujanoc

  jetabujanoc

  2 giorni fa

  Ju perzdredht gishti juve qe qe beni kete keng dislike

 • Hashmet Mustafaj

  Hashmet Mustafaj

  2 giorni fa

  Robtë kush i ka bo dislike 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Dorontina Dorontina

  Dorontina Dorontina

  2 giorni fa

  S'ka si TROPOJANT😊😊😊

 • vlora ajeti

  vlora ajeti

  2 giorni fa

  o in io

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  2 giorni fa

  Respekt per Dava gjergjin dhe Gold ag je numer 1.🇦🇱🇽🇰🇩🇪

 • Halit Berisha

  Halit Berisha

  3 giorni fa

  Kenge me te vertet shume e mire ska komentim te lumte Gold AG dhe e madhja Dava Gjergji respekt.

 • Klajd Jonuzaj

  Klajd Jonuzaj

  3 giorni fa

  Super

 • S L

  S L

  3 giorni fa

  Perle ❤️👏👏

 • Elton Cara

  Elton Cara

  3 giorni fa

  Jam prej Tropoj po Kosove kena hise🇦🇱

  • bilishu aliss

   bilishu aliss

   2 giorni fa

   Bossi Albanian forever ❤️❤️

 • Djellona Maloku

  Djellona Maloku

  3 giorni fa

  TEKSTI
  [Gold AG:]
  Asht kam digjet Kosova nan nga flaka e zjarri
  U ndal fluturimi i zogut nga mali
  Po çahen krejt lisat e çerdhen po ma kallin
  Por un jam Bylbyli e kurr kangen nuk ma nalin
  Kurr mos me d’vetni ma pse luften e nise
  Une jam prej Tropoje por n’Kosove kena hise
  Kurdo qe na thrret Kosove e Shqiperia nan
  More shkijeve jau heki edhe dheun ner kam
  Mos m’qaj nana jem vet e rrite trimin
  O s’ta koris buken e s’ta koris gjinin
  Pritem ne Koshare vlla Agim Ramadani
  Jam nje djal prej Tropoje jam Bylbyl Breçani
  [DAVA GJERGJI:]
  Çke Bylbyl bre ty t’pas nana
  M’tha oj nan rahat su bana
  Veç ma mir pa buk e uje
  Se me nejt ma nan spo muj
  Lum po ban nana per trimin
  Ta jap buken e bekimin
  Merre nje pushk e nje flamur
  Per Kosove ja sot ja kurre.
  [REF. DAVA GJERGJI 2x]
  Mirupafshim m’tha oj nan
  Nje bes Zotit ja kam dhan
  Me ba kush mem n’guc Kosoven
  Oooooooooooo
  Shkoj atje me krejt TROPOJEN.
  [GOLD AG:]
  Kur kerset pushka e ktu bahet zjarri
  Maje men fjalen tem se une dal i pari
  Nuk e kam s’pari qe atedheun po e mbroj
  Se kur digjet Kosova asht n’kam nje TROPOJE
  E ne oda kur folshim per Malsin e Gjakoves
  Thash mos deksha pa u ba Ushtar i Kosoves
  E i madhi Zot tash ma pruni dakikin
  O po knaqna ka i shof ata shkie qysh po ikin
  Kurr mos guxoni ma shqiperin me na e prek
  Se deri tek molla e kuqe tash kena me ju njek
  Per Shqiperine si Feniksi prej toke çohna
  Sa her ta merr mendja ty me ardh n’troje tona.
  [REF. DAVA GJERGJI 2x:]
  Mirupafshim m’tha oj nan
  Nje bes Zotit ja kam dhan
  Me ba kush mem n’guc Kosoven
  Oooooooooooo
  Shkoj atje me krejt TROPOJEN.

 • Fatbardha Shurbi

  Fatbardha Shurbi

  3 giorni fa

  Bravo je kengetari ma i mir ne treva shiptare 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱jemi

 • Orgito Meco

  Orgito Meco

  3 giorni fa

  🙏🙏

 • tonin prela

  tonin prela

  3 giorni fa

  Te lumte goja Patriote Je e pazevendesushme bravo te dyve

 • Qiell Melaqe

  Qiell Melaqe

  4 giorni fa

  DAVA masala za tvoj glas !!! 😍💋♥️

 • Bunjaku Naser

  Bunjaku Naser

  4 giorni fa

  👌👌

 • BEBi Duraku

  BEBi Duraku

  4 giorni fa

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪 shkijev ju hjek edhe deun ner kom ❤️

 • Ilaria Ilaria

  Ilaria Ilaria

  4 giorni fa

  Disa thonë që shqipëria ësht e vogël, po mua pse më duket më e madhe se e gjith bota!!!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Dhurata Kuqi

  Dhurata Kuqi

  4 giorni fa

  Mishin ta rrenqeth kjo kenge 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺😥😥😥😥😥😥

 • Lek Toma

  Lek Toma

  4 giorni fa

  Fenomen keta kengetare , lum shqyptaria qe u ka 💞❤️🇦🇱

 • Qale Qalr

  Qale Qalr

  4 giorni fa

  Gjtihmone tropoja ka lind trima

 • Kiirad

  Kiirad

  4 giorni fa

  Bossi Albanian forever ❤️❤️

 • Bake AL

  Bake AL

  5 giorni fa

  Une jam prej Geghysenit te KRASNIQES pershendes te tan Tropojant Kudo neper Bote!

 • FREE FIRE GANGSTA FREE FIRE GANGSTA

  FREE FIRE GANGSTA FREE FIRE GANGSTA

  5 giorni fa

  🇦🇱

 • Blendi Fevziu

  Blendi Fevziu

  5 giorni fa

  Turp per Dava Gjergjin me bere duet me nje isis myslimut si Gold qelbesira.🖕🏻

 • Blendi Fevziu

  Blendi Fevziu

  5 giorni fa

  Aman mos ! Se na i hengret mutin o Gold isisi ! Megjithate ju vazhdoni se jeni mesuar duke ngrene mut shoellarqr! Robt ku ti kesh.🖕🏻

 • Rose Rose

  Rose Rose

  5 giorni fa

  mashAllah ty trujt Allahu 🥰💜

 • Diona Fona

  Diona Fona

  5 giorni fa

  Kosova asht kosova♥️💙

 • xxx xxc

  xxx xxc

  5 giorni fa

  KREJT.SHIPNIJA.KA.BO.PER.
  KOSOVEN.BILE.PAK.MA.SHUM.
  SE.AMERIKA.SE.EUROPEN.NUK.
  PI.PERMENI.HIQ.SE.PER.
  EUROP.KEM.KAJ.LAJM.DURT.ME.
  KA.KREJT.POR.NUK.DUHET.ME.
  JA.HUP.POPULLIT.AMERIKAN.
  E.POLITIKS.AMERIKANE.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🌷❤🌷🇺🇸❤🇺🇸❤🇦🇱🌷🇦🇱❤🌷🇺🇸❤🙋‍♀️

 • xxx xxc

  xxx xxc

  5 giorni fa

  HAJT..TROPOJ.HE.
  BUKUROSHE.JE.BUKUROSHE.
  QOSHEM..❤.QOSHE.
  RRNOFT.KOMBI.SHIPTAR.
  SE.ASHT.POPULL.TRIM.E.
  BUJAR.E.LIRI.DASHS.🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🌷🌷🌷❤❤❤❤❤🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️❤❤❤❤❤❤

 • AimBOT 619

  AimBOT 619

  5 giorni fa

  ❤🇧🇦❤🇦🇱❤🇽🇰❤🇺🇸

 • Violeta Aliaj

  Violeta Aliaj

  5 giorni fa

  Shume bukur suksese

 • Irgi Maxhunaj

  Irgi Maxhunaj

  5 giorni fa

  Ropt ne pidh ai qe i ka bo dislike.... listen e dasmes juve qe e urreni veriun.....

 • alida flus

  alida flus

  5 giorni fa

  T'don Shqipria🇦🇱 Gold 🦅🔥

 • Ubi Servina

  Ubi Servina

  6 giorni fa

  me vjen keq per daven, qe i ka hyr ne valle me ket manipulatorin...

 • Ubi Servina

  Ubi Servina

  6 giorni fa

  patriotizmi i ketij paloqi esht vetem leku, na shan disa bash ato qe i than ne sy kusht ky.
  pyetni qka ka ber per kosoven, per xhamijat.. hiq kurgje ska ber. vetem ka rjepur lekura

 • Ardiana Nikolli

  Ardiana Nikolli

  6 giorni fa

  Super bashkëpunim bravo bravo🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰

  • alida flus

   alida flus

   5 giorni fa

   Bravo🇦🇱🇽🇰👌!

 • Realisti Atdhetar

  Realisti Atdhetar

  6 giorni fa

  ju knoft zemraa se kto jan kang me plot kuptim e me ndej.gold respekt oer ty vlla qe kret trimave po ja thur kangen

 • Mati Gjoni

  Mati Gjoni

  6 giorni fa

  Goja ju lumt e zemra ju kendoft

 • Nexhmi Gashi

  Nexhmi Gashi

  6 giorni fa

  Njkk

 • MER Alerodis

  MER Alerodis

  6 giorni fa

  O zot e kam degjuar 100 herë....kjo kengë është super

 • Rakip Halilaj

  Rakip Halilaj

  6 giorni fa

  Dava unë dija se është nga Gojani Pukës.

 • Dita Gjoka

  Dita Gjoka

  6 giorni fa

  Keng ce trrenqeth mishin sa her e nigjoi emocionohem,nfakt me tgjitha e goldit ,jan me tekste patriotike ce interretohen kac bukur nga goldi .ju lumt goja te dyve e ju kendoft zemra gjithmon

 • Bujar Aliaj

  Bujar Aliaj

  6 giorni fa

  ju kenoft zemra jeni te mrekullushem

 • Besnik Mulaku

  Besnik Mulaku

  6 giorni fa

  Tropoja jan ndoshta te varfer , po burra te vertet jan krenar me teopojen e gjith shqiptareve kudo qe jan

 • Diart Panxha

  Diart Panxha

  6 giorni fa

  😘😘

 • AMOL Tv

  AMOL Tv

  6 giorni fa

  Gold AG Dhe Dava Gjergji Rugoves me Kosova Deçan Shqipertar 🇦🇱💛

 • madeinitaly shoes

  madeinitaly shoes

  6 giorni fa

  Zemra ju kendofte Gjithcka bukur 😍Dava Gjergji ngelesh ikone fisnike e kenges shqiptare Shum suksese 👏🇦🇱🇽🇰

 • Cal Wizzarak

  Cal Wizzarak

  6 giorni fa

  🌸🌸💎💎💎💎💎💎💎💎✅✅✅✅🍀🍀🍀🍀🌸🌸 *Jezu Krishti është Zoti i vetëm i vërtetë!
  Një Zot që u ringjall prej së vdekurish dhe jeton përgjithmonë.
  Jezu Krishti është i vetmi i kualifikuar për të na dhënë jetën e përjetshme.
  shërojnë edhe trupat e tyre. (shiko lart në qiell dhe pyetje atë)

 • Popcorn & Chill

  Popcorn & Chill

  6 giorni fa

  Lufta ka perfundu por krimi dhe hajnia po lulezon.

 • Nexhmedin Syla

  Nexhmedin Syla

  7 giorni fa

  Jam Kuksian por Jam Njerz tmir fort Tropojant respekte

 • Afrim Turkaj

  Afrim Turkaj

  7 giorni fa

  Bravo🇦🇱🇽🇰👌!

 • Besnik Jaku

  Besnik Jaku

  7 giorni fa

  Ju knofte zemra sa bukur po e merrni jete e lumturi ne familjet e juja

 • Elona Gogaj

  Elona Gogaj

  7 giorni fa

  I love you❤

 • Nori Demiri

  Nori Demiri

  7 giorni fa

  That’s what you call a kenge per patriotism. Ju lumet goja te dyve

 • BaniOfficial

  BaniOfficial

  7 giorni fa

  Me beni subscribe ju lutem

 • Kujtim Xhepa

  Kujtim Xhepa

  7 giorni fa

  Super ju lumt goja lavdi Deshmorve 👏👏🥇🥇

 • ardian Dervishi

  ardian Dervishi

  7 giorni fa

  Ec aty o bishshshshshshsh

 • t.v. 45

  t.v. 45

  7 giorni fa

  Arjan agushi fjithmon kendosh , lum flamuri qe te ka vlla,ja ke lan vetit 🇦🇱🙏kshu bashkohen shqiptart. Gjithashtu ju gzoft zemra dava gjergjit ' nji kshillim shum kengetar po e hajn ne shpin tende kujdes ne shkup kem lindur dhe do vdesim 🤝

 • Roland Shkurti

  Roland Shkurti

  7 giorni fa

  COk

 • erland xhelaj

  erland xhelaj

  7 giorni fa

  Shum kenge e bukur 😘😘🇽🇰🇦🇱

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  7 giorni fa

  Respekt per Dava gjergjin dhe Gold ag je numer 1.🇦🇱🇽🇰🇩🇪

 • Aishe Baci

  Aishe Baci

  7 giorni fa

  Ty mor djal të këndo shpirti për Shqipri e Kosov je një patriot i pa shoq zoti të rujt ty dhe familjen 🙏🤗

 • Stela Ylli

  Stela Ylli

  7 giorni fa

  Zemra u kendoft !

  • abbsnn cose

   abbsnn cose

   7 giorni fa

   👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲🤴🤴🤴🤴🙅‍♂️👬👬👬👬👬👬👬👬👬👬

 • Besmir Haziraj

  Besmir Haziraj

  7 giorni fa

  Nr 1 😍😍

 • Kristo Zervo

  Kristo Zervo

  7 giorni fa

  Ju lumte ai ze ...RESPEKTE...LE ta mare vesh e gjithe bota cdo te thote SHQIPERI .

 • Yllius Prizreni

  Yllius Prizreni

  8 giorni fa

  Nga Tropoja ne Berish
  Vjen nje keng Lirije
  Vjen nga Zemra Shqiperis Nene
  Vjen rreze Lirije..

 • Albert Limani

  Albert Limani

  8 giorni fa

  Bravo muzik e qellume 😍😍😍👏👏👏👏👏

 • Anna Stone

  Anna Stone

  8 giorni fa

  2 💫💫Te 🇦🇱 !

 • Urim Azemi

  Urim Azemi

  8 giorni fa

  Ferizaji🇦🇱 të dërgon të fala 💌 oj Tropoja trime🦅💥.

 • nsjznhs hsuznhz

  nsjznhs hsuznhz

  8 giorni fa

  Superrrrrrrrrrrrrrrrtt dy ⭐⭐

 • Shauka Hodan

  Shauka Hodan

  8 giorni fa

  Respekt per Dava gjergjin dhe Gold ag je numer 1.🇦🇱🇽🇰🇩🇪

 • Michele Balla

  Michele Balla

  8 giorni fa

  TROPOJA KA QENE DHE DO TE JET KRENARIA E SHQIPERIS 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🙏

 • Michele Balla

  Michele Balla

  8 giorni fa

  😘😘😘😘🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • Shauka Hodan

   Shauka Hodan

   8 giorni fa

   O t dhifsha n selak psikopat ,leht esht me kap kallash t pllastikes more mut, her n Qabe e her me kurva ben video .

 • Jeton Bajrami

  Jeton Bajrami

  8 giorni fa

  👌👌👌

 • Sali Lokaj

  Sali Lokaj

  8 giorni fa

  Arjan a bon me dit kur vjen ne deqan se tanaheret kom pas qef met taku

 • Gazmir Dema

  Gazmir Dema

  8 giorni fa

  Veç sali berisha ishte nkem me serbin e jo me Kosoven

 • Princ Berisha

  Princ Berisha

  8 giorni fa

  🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲👨‍🦲🤴🤴🤴🤴🙅‍♂️👬👬👬👬👬👬👬👬👬👬

  • Princ Berisha

   Princ Berisha

   8 giorni fa

   Princ6666

  • Princ Berisha

   Princ Berisha

   8 giorni fa

   🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🧜🏿🧜🏿🧜🏿🧜🏿🧜🏿🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🤴🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤴🤝🤝🤝🤴🤴🤝🤴🤴🤴🤴🤴🤴🤴